Grilování na zahradě u Bernátových

Cesty domů: Grilování na zahradě u Bernátových - Obrázek 8  Foto: Cesty domů: Grilování na zahradě u Bernátových - Obrázek 8 Foto: All

Z grilování u Bernátových na zahradě se stává pomalu, ale jistě rituál seriálu. Štáb i herci se k natočení podobného obrazu sešli už počtvrté. Tentokrát hned po Velikonocích.

Zatímco třikrát se na zahradě točilo grilování nebo piknik, jednou se herci sešli na konci podzimu, aby natočili předvánoční pouštění rachejtlí s přáníčky. K natáčení těchto obrazů se váže ještě jeden rituál. Většinou je jako naschvál velká zima. Ani tentokrát nebylo hezky, ale štáb neztrácel optimismus. Byl totiž rád, že během natáčení tohoto příjemného květnového večera, jak je psáno ve scénáři, zrovna venku nesněžilo jako o dva dny dříve.

 

Grilování se opakuje, ale život v seriálu běží dál a některé situace už se nevrátí. U prvního posezení u táboráku ještě měli Bernátovi všechny tři děti. Na druhé už Honza pozval Báru s Dorotkou a Sylvou. Když o pár měsíců později odpalovali rachejtle s novoročním přáním, tulili se tu k sobě Vendy se Šimonem. Tentokrát ale Vendy pozvala na grilování Dana. A Šimon, tedy jeho představitel Petr Konáš, hemžení na zahradě sledoval za kamerami, protože čekal na další obraz, který pak natáčel s Vendy a Danem.

 

Zatímco rekvizitáři zapalovali oheň, herci se postupně sesedli kolem rozhořívajícího se ohně. Někteří se zamyšleně dívali do plamenů. „Taková rodinná setkání mám rád, ale ne vždycky na ně máme čas. Na chalupě máme venkovní krb, někdy si v něm se ženou zapálíme oheň jen sami dva a sedíme u něj a povídáme si,“ vyprávěl Ladislav Potměšil, představitel Petra Kosíka.

 

Martin Kraus se účastnil Bernátovského grilování poprvé. „Mám taková posezení rád. U nás na statku se takhle scházíme skoro každý víkend. Pečeme maso na kameni, někdy sele na rožni, hrajeme při tom na kytary. Někdy se k nám přidají i kamarádi, takže nás bývá ještě víc než tady,“ líčil Martin Kraus, seriálový Dan.

 

Kamila Špráchalová se těšila, že si zase po nějaké době pochová svou seriálovou dcerku Agátku, tedy Toničku, které už je osm měsíců. „My jsme poměrně rozvětvená rodina a scházíme se rádi a tak často, jak nám čas dovolí. Protože hodně z nás pracuje i o víkendech, ne vždycky to jde. Když pak uspořádáme nějakou rodinnou oslavu třeba s grilováním, musíme dooslavit všechny svátky a narozeniny, které jsme nestihli,“ vysvětlovala Kamila Špráchalová, která hraje v Cestách domů Kači.

 

I Honza Zadražil, seriálový Ríša, má posezení u ohně rád. A dovedl ho ještě dál než jeho kolegové. Se svými dvěma bratry se složili a koupili si indiánské týpí. „Splnili jsme si tím náš dětský sen. Je dost velké, mělo by se do něj k sezení vejít zhruba patnáct až dvacet lidí. Už jsme ho postavili a zařídili, udělali jsme v něm podlahu, protože chceme, aby bylo k využití celoročně. A těším se, až ho vyzkoušíme,“ říkal herec.

 

Chalupáři Foto:
13:50 14:55
75%
DNES V TVHlavní postavou nového detektivního seriálu Polda je komisař Bříza  v podání herce Davida Matáska. Foto:
20.15
DNES V TVVylomeniny II Foto:
21.30
DNES V TVSmrtonosná past 4 Foto:
20.00
DNES V TVŽiví mrtví Foto:
22.50
DNES V TVZvláštní chůva Foto:
20.15
DNES V TVChirurgové - reprezent Foto:
22.20

reklama