Herci Cest domů absolvovali unikátní vyšetření

Herci Cest domů absolvovali unikátní vyšetření - Obrázek 1  Foto: Herci Cest domů absolvovali unikátní vyšetření - Obrázek 1 Foto: All

Herci z primáckého seriálu Cesty domů absolvovali speciální krevní testy. Přímo v ateliéru při natáčení si nechali udělat unikátní vyšetření, které odhalilo vše o jejich zdravotním stavu. A to bez jediné kapky krve.

Carmen Mayerová, Jitka Smutná, Alois Švehlík, Miroslav Etzler, Tereza Kostková, Petra Horváthová a Klára Jandová spolu s režisérem Jiřím Adamcem si nechali odborníky z Quantum Medical Institute (QMI) umístit na hlavní tepny těla pět čidel. Ta z těchto takzvaně biologicky aktivních bodů těla šest minut snímala impulzy, které přístroj okamžitě vyhodnotil. Lékařka z QMI pak s každým z testovaných výsledky testů zhodnotila, případně doporučila, co by měli dál pro zlepšení svého zdravotního stavu udělat.

 

U každého z testovaných přístroj vyhodnotil 88 různých hodnot, které ukázaly například stav jater, ledvin, srdce, slinivky či vitální kapacitu plic. Přístroj dokáže také odhalit případnou chudokrevnost nebo cukrovku, probíhající záněty v těle, změřit hladinu cholesterolu, okysličení orgánů, hodnotu minerálů v těle, průchodnost cév, upozornit na možné nebezpečí vzniku některých nádorových onemocnění a vyhodnotit spoustu dalších důležitých informací. Aby člověk tyto hodnoty o svém zdravotním stavu zjistil, musel by jinak absolvovat řadu běžných vyšetření.

 

„Ta vyšetření by člověka stála zhruba 35 tisíc korun a strávil by jimi spoustu času u různých lékařů. U nás za něj zaplatí 3 tisíce korun, protože toto vyšetření není hrazené zdravotními pojišťovnami, a během hodinky zná nejen svůj zdravotní stav, ale ještě si o něm popovídá s lékařem. My ale nikoho neléčíme, pouze zachycujeme okamžitý zdravotní stav klienta a snažíme se mu poradit, čemu by měl věnovat zvýšenou pozornost,“ říká Ing. Josef Lopata z QMI.

 

„Jsem ráda, že jsem takové vyšetření absolvovala, a pošlu na ně i svou rodinu. Je dobré vědět, na co by si měl člověk dát pozor a co by měl ve svém těle sledovat,“ říkala Klára Jandová.

 

Miroslav Etzler vysvětlil, že k lékaři – kromě zubaře – vůbec nechodí a běžné virózy nebo bolest v krku zásadně léčí sám běžně dostupnými léky z lékárny. Vyšetření na tomto přístroji, který byl původně vyvinutý pro kosmonauty, ho ale zaujalo. „Přiznám se, že jsem spíš člověk, který věří tradičním způsobům léčby, a k tomuto testu jsem měl nejdřív lehkou nedůvěru. Ale jsem rád, že jsem si jej mohl vyzkoušet,“ řekl herec.

 

Petra Horváthová se přiznala, že nemocniční prostředí a čekárny u doktora nemá moc ráda a rozhodně nepatří k lidem, kteří se hned s každým píchnutím hrnou k lékaři. „Ani si to kvůli pracovním povinnostem nemůžu dovolit, takže když chytnu nějakou virózu, léčím se většinou sama. Vyšetření mě ale zaujalo a nejvíc mě pobavilo, že paní doktorka z naměřených hodnot například poznala, že jsem hladová. Nestačila jsem se totiž naobědvat,“ smála se Petra.

 

Něco podobného se dozvěděla i Tereza Kostková. „Paní doktorka z testů zjistila, že mám hlad, aniž by mi kručelo v břiše,“ smála se. „Já jsem byla u doktora poměrně nedávno a například k zubaři chodím pravidelně, preventivní prohlídky rozhodně nezanedbávám. Myslím, že svůj zdravotní stav poměrně dobře znám, přesto jsem se z těchto testů dozvěděla spoustu zajímavých informací, které jsem netušila,“ říkala herečka.

 

„Protože už mi není třicet, několik let chodím pravidelně na krevní testy, takže se dá říct, že o svém těle a zdravotním stavu leccos vím. Ale tato metoda člověku řekne spoustu informací, které souvisejí s praktickými kroky v životě. Řekne vám, jak máte zacházet se svým organismem, kolik mu dáváte vody, co pro tělo je a není dobré a hlavně kdy, odhalí všechny vaše zlozvyky. Byl jsem šokovaný, když jsem viděl ty údaje, které definují všechno špatné, co svému tělu dělám. Například když večer pracuju a dám si něco dobrého k jídlu, přestože vím, že bych neměl. A díky tomuto přístroji jsem se dozvěděl, proč je to špatné. Bylo pro mě zajímavé, že jsem v číslech viděl, jak svému tělu ubližuju. A uvědomil jsem si, co bych měl dělat, abych to změnil a ono mi ještě pár let vydrželo,“ vtipkoval režisér Jiří Adamec.

 

reklama