Herci z Cest domů a Velikonoce

Cesty domů, Velikonoce 2 Foto: Cesty domů, Velikonoce 2Foto: Prima

Kam se chystáte na Velikonoce? Zůstanete jen u pečeného mazance a barvení vajíček, nebo vyrazíte někam na koledu? Jak na Velikonoce vzpomínají a co během těch letošních plánují herci ze seriálu Cesty domů?

Petra Horváthová - Velikonoce s diplomkou

„Pocházím z České Lípy. Když jsem byla malá holka, Velikonoce jsme slavili u babičky a já coby nejmladší ze tří sester do svých asi devíti let chodívala s dětmi koledovat. Pak už jsem zůstávala doma. Za pár let jedna sestra odjela do ciziny a druhá na velikonoční pondělí raději někam zmizela, a já vždycky schytala koledu od jejích kamarádů i za ni. A protože jsme bydleli na konci sídliště, koledníci už bývali trochu přiopilí, takže přetrpět tenhle rituál mlácení pomlázkou nebylo nic příjemného. Kluci z kapely Monoskop, s níž zpívám, se těšili, že si letos Velikonoce taky užijí a seřežou mě. Ale já mám úplně jiné plány. Musím se konečně pustit do psaní diplomky,“ slibovala Petra.

 

 

Kristýna Leichtová – Pleteme si na sebe bič

„U nás doma v Plzni slavíme Velikonoce pořád, vždycky nás přijde někdo z rodiny zmrskat pomlázkou. Ať je přestupný nebo nepřestupný rok, na polévání vodou se u nás nehraje. Na Velikonocích mě nejvíc baví barvení vajíček. Lepit na ně obtisky se mi nelíbí, to je moc jednoduché. Vajíčka zdobím voskovou technikou, vždycky si s nimi důkladně vyhraju. Peču pokaždé i mazanec, i když mi nějak záhadně splaskne.  Letos se ale k rodině na Velikonoce nedostanu, takže je budu slavit se svým přítelem. A ten mrskání pomlázkou nemá moc rád, což mi vůbec nevadí. Většina chlapů už ani neumí pomlázku uplést. U nás doma se taky někdy stávalo, že jsme pomlázku pletly my ženy. Vlastně jsme si na sebe pletly bič,“ smála se Kristýna.

 

 

Petr Konáš -  Veselé koledování

„Před dvěma lety jsem vyrazil na koledu v Chebu, kde hraju v divadle. Ale na klasické velikonoční koledě doma v Žirovnici jsem byl před spoustou let. Bývalo to pokaždé hodně náročné. Začali jsme v osm hodin ráno, v každé domácnosti nám nalili slivovičku. Kolem dvanácté už jsme měli problém se vůbec pomlázkou do těch dámských pozadí trefit. Velikonoční pondělí mám spojené s mazancem, který si docela rád dám, s vajíčky, které pokaždé barvila babička. Ale hlavně ve mně vyvolává asociaci, že právě o tomto dnu jsem byl poprvé a naposledy opilý už v poledne. Brrr,“ otřásl se Petr při té vzpomínce a rozesmál se.

 

 

Video: Jak slaví Velikonoce tvůrci cest domů?

Stanice právě nevysílá
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVShow Jana Krause - 18.1.2013 - Obrázek 1 Foto:
21.35
DNES V TV
20.00
DNES V TV
21.10
DNES V TV
20.15

reklama