Holky Vítkovy to nemají lehké

Cesty domů, Holky Vítkovy to nemají lehké - Holky Vítkovy pohromadě Foto: Cesty domů, Holky Vítkovy to nemají lehké - Holky Vítkovy pohromaděFoto: All

Už v prvním premiérovém díle seriálu Cesty domů jste mohli zaregistrovat nové a zajímavé postavy – Báru, Sylvu a Dorotku Vítkovy. Hrají je Tereza Kostková, Vladana Drvotová a Terezka Švejdová. Jaký byl jejich úplně první natáčecí den?

Na place se potkaly všechny tři najednou a den to byl pořádně nabitý. Natáčely obrazy, v nichž se holky Vítkovy poprvé představí Bernátovým, i ty, ve kterých se seznamují se svým novým bytem.

 

Tereza Kostková byla „v práci“, tedy ve vysočanských ateliérech, za rekordně krátkou dobu. Protože bydlí nedaleko, šla pěšky. „Od chvíle, kdy jsem se doma podívala v kuchyni na hodiny, až po moment, kdy jsem vešla do maskérny, uplynuly čtyři minuty. Takhle blízko jsem „do práce“ ještě nikdy neměla,“ smála se herečka. Když do zmíněné maskérny vešla, hned ve dveřích se potkala se svou seriálovou dcerkou Dorotkou, kterou hraje šestiletá Terezka Švejdová. Obě Terezky si hned padly do oka. Velká se sklonila k malé a začala jí vysvětlovat, že když jí bylo šest let, taky nosila brýle a culíky s červenými mašličkami a vypadala úplně stejně, jen měla tmavé vlasy.

 

„Děti mám moc ráda a už jsem s mnoha točila, ale do Terezky jsem se zamilovala během třiceti vteřin. Jsem šťastná, že tahle usměvavá a šikovná panenka je moje seriálová dcerka. Je jenom o dva roky starší než můj syn Toník, v lecčems mi ho hodně připomíná. Obdivuju, jak se rychle zorientovala a zvládla reagovat na pokyny režiséra. I já cítila ostych přesto, že tu mám přátele a kolegy, s nimiž už jsem dřív pracovala,“ obdivovala Tereza Kostková malou herečku.

 

Stejně jako malá Terezka stála před kamerou úplně poprvé i její seriálová teta Sylva, kterou hraje studentka gymnázia – osmnáctiletá Vladana Drvotová. Ta se už jako šestiletá stala členkou Dismanova rozhlasového dětského souboru a vyzkoušela si nejen práci v rádiu, ale i televizní dabing. Přes tři roky hraje v divadle Radar, kde ji momentálně můžeme vidět v roli Julie.

 

„Prvních pár natáčecích dní jsem byla trochu nervózní. Mám tu čest, že hraju s velkými profesionály, od kterých se můžu hodně naučit. Bála jsem se ale, abych jim to nekazila, aby se kvůli mně nemusel opakovat záběr,“ říkala Vladana. V seriálu hraje nešťastnou puberťačku, kterou poznamenala rodinná tragédie. Chvílemi je drzá, chvílemi – i kvůli velkému mindráku – uzavřená do sebe. „Já jsem jiná povaha než Sylva, nikdy jsem se nechovala jako protivná puberťačka, ani pro to nemám důvod. Ale nemám problém ji hrát, protože mě baví. A znám pár lidí, kteří jsou Sylvě docela podobní,“ směje se Vladana.

 

I Tereza Kostková mluví o své seriálové postavě s velkým zaujetím. „Bára si s sebou nese určité tajemství, které se bude postupně rozkrývat. Je to férová a hodná holka, která svou vinou šlápla do pořádného bláta a teď se z něj hrabe ven. Jako herečce, ale i jako divákovi je mi na ní sympatické, že ačkoliv je kladná figura, má co napravovat. Což diváci určitě ocení. Já jsem takovou postavu ještě nehrála. Chvíli mi vždycky trvá, než v myšlenkách vymažu předchozí seriálové role, které jsem hrála, a začnu uvažovat jako nová figura. Ve chvíli, kdy se mi to podaří, začnu s ní její příběh žít,“ líčila své pocity Tereza Kostková.

Ohnivý kuře Foto:
20:15 21:30
65%
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVHlavní postavou nového detektivního seriálu Polda je komisař Bříza  v podání herce Davida Matáska. Foto:
21.30
DNES V TV
20.00

reklama