Hradišťská kriminálka se proběhla po lese

Cesty domů: Hradišťská kriminálka se proběhla po lese - Obrázek 1  Foto: Cesty domů: Hradišťská kriminálka se proběhla po lese - Obrázek 1 Foto: All

Pokud jste si nenechali ujít pondělní, tedy 79. díl, mohli jste v něm vidět pár akčních scén. Kryštof utíká lesem před hradišťskou hospodářskou kriminálkou a vběhne přímo pod auto, které řídí Lída Bernátová. Jak se tyto scény natáčely?

Vznikaly v jeden den. Nejdřív se točila honička v lese. Kryštof, tedy Rosťa Novák, s policajty Vejnarem – Pavlem Soukupem a Maškem – Miroslavem Etzlerem měli schůzku v lese. Nečekaně se tam ale objevil i třetí z policajtů – Tomáš, kterého hraje Martin Písařík. Kryštof se dá na útěk a policajti za ním. Scéna se natáčela po kouskách a v dost složitém terénu, Kryštof a za ním Tomáš a Honza běželi lesem i roštím a přeskakovali potok. Navíc se několikrát opakovala. Takže Rosťa Novák se po lese pořádně proběhl, a protože má dost dobrou fyzičku, své kolegy Miroslava Etzlera a Martina Písaříka pěkně prohnal. A spolu s nimi i kameramana a další členy štábu. Natáčelo se v Šáreckém údolí a slunečný den vytáhl na procházku nebo projížďku na kole spoustu lidí, kteří se nestačili divit, co se na jejich oblíbeném vycházkovém místě děje a proč se tu dokonce střílí.

 

Střílelo se ale naštěstí málo. Zbraň měl použít Tomáš, tedy Martin Písařík. Pistoli už v seriálu držel v ruce několikrát, ale teď z ní měl poprvé vystřelit. A hned v okamžiku, kdy ji vzal do ruky, bylo jasné,  jaký má ke zbraním vztah. Ucukával, pistoli držel, jako kdyby čekal, že ho každou chvíli kousne. Ale když se obraz natáčel poněkolikáté, už si trochu zvykl. „Je to zvláštní pocit mít takovou věc v ruce, možná bych někdy i zašel na střelnici,“ otáčel zbraň v rukou a bylo jasné, že se v něm trochu sváří duše pacifisty s klukovskou touhou zbraň si vyzkoušet.

 

Nejvíc akce si ten den ale užil Rosťa Novák. Po honičce v lese ho čekalo ještě natáčení obrazu, v němž ho srazí auto, které řídí Lída Bernátová. Obraz samozřejmě netočili Rosťa ani Lída, tedy Jitka Smutná, ale oba své role přenechali kaskadérům. Jeden z kaskadérů si sedl za volant, druhý se postavil na kraj silnice za křoví a čekal na vhodný okamžik, kdy před auto vběhne, nechá se jím srazit, dopadne na kapotu a spadne na silnici. Přestože všem bylo jasné, že kaskadéři něco podobného nedělají poprvé, nebyl to příjemný pohled. Scéna vypadala dost děsivě a v jednu chvíli, kdy kaskadér zůstal na zemi ležet i poté, co režisér zavolal Stop!, se všichni přítomní lekli, jestli se mu opravdu něco nestalo. Když pak vstal, oba kaskadéři si vychutnali zasloužený potlesk.

 

Rosťa se netajil tím, že by si scénu, kdy Kryštofa srazí auto, rád vyzkoušel sám, ale protože to bylo nebezpečné, raději nepokoušel osud. Tak ji jen s celým štábem sledoval z bezpečné vzdálenosti a dotočil pak až její závěr, kdy se zvedá ze země, a zatímco šokovaná Lída mu nabízí pomoc, on utíká dál do lesa.

 

Místo činu: Mnichov Foto:
10:05 12:10
13%
DNES V TVChalupáři Foto:
20.15
DNES V TVČesko vaří s Pohlreichem ŽIVĚ Foto:
21.30

reklama