Igor Bareš: Nezapomenutelná dovolená v Estonsku

Cesty domů: profil Igor Bareš alias Jiří Pánek Foto: Cesty domů: profil Igor Bareš alias Jiří PánekFoto: All

Utekla vám dovolená stejně rychle, jako uběhla první polovina léta? A budete mít na co vzpomínat? Na jakou dovolenou vzpomíná nejraději, jsme se zeptali Igora Bareše, představitele Jirky Pánka ze seriálu Cesty domů.

„Já jsem nikdy do zahraničí moc nejezdil, protože neumím pořádně žádný světový jazyk,“ přiznává herec. „Takže ven jsem začal jezdit až se svou manželkou (herečka Antonie Talacková), která zařídí úplně všechno. A zařídila také okružní cestu po Sicílii. Ta mě lákala proto, že jsem se chtěl v Palermu podívat do jedné kapucínské hrobky. Ale nezapomenutelný zážitek jsem měl ze svatební cesty do Estonska, což je moc krásná a turisticky nedoceněná země. Tuhle destinaci jsem vybral taky já a opět kvůli jednomu konkrétnímu místu. Je tam totiž přístav s dost zvláštním názvem – Kunda, kam jsem se chtěl podívat. Ale možná to byla jen záminka, do Estonska mě to táhlo i proto, že se mi líbí to spojení jantaru, Baltu a křižáckých hradů, kterých je v Estonsku poměrně dost. Chtěl jsem se tam podívat i proto, že sem Vladimír Körner, můj oblíbený autor, situoval některá svá díla, například román Písečná kosa. A dovolená, na kterou nerad vzpomínám? Na řeckém ostrově Rhodos, kde mě potrápila má Crohnova choroba, která mi ve spojení s vedrem dávala opravdu zabrat. Týden jsem proležel v klimatizované místnosti a myslel jsem, že budu muset nakonec vyhledat lékaře. Takže na Rhodos opravdu nerad vzpomínám,“ vysvětluje Igor Bareš.

 

Letošní léto tráví Igor Bareš také částečně na divadelních prknech. „Už dlouho jsem nehrál venku na otevřené scéně, proto jsem rád kývl na nabídku ochotnického divadelního spolku z Poděbrad a nazkoušel jsem s ním crazy komedii Na drátě je klokan. Hrajeme ji v Zámecké zahradě a já tu mám roli velvyslance fiktivní zemičky Panůrie. Je to pro mě zase trochu jiný styl hraní, na které jsem byl moc zvědavý. A protože Poděbrady moc dobře neznám, když už sem dojíždím na představení, snažím se je poznat a užít si trochu lázeňského života. A v srpnu zase pokračuje natáčení Cest domů. Na konci srpna se pak koná festival v Luhačovicích, kde budu účinkovat s Moravským divadlem Olomouc a inscenací Ucho,“ prozrazuje herec své plány na zbytek léta.

Stanice právě nevysílá
DNES V TVChalupáři Foto:
20.15
DNES V TVČesko vaří s Pohlreichem ŽIVĚ Foto:
21.30

reklama