Jak se točilo přepadení Báry

Cesty domů: Jak se točilo přepadení Báry - Obrázek 5  Foto: Cesty domů: Jak se točilo přepadení Báry - Obrázek 5 Foto: All

Scenáristé seriálu Cesty domů píší akční momenty nejen pro mužskou část herecké party. Dramatické scény, v nichž ji zastupovala kaskadérka, točila i Tereza Kostková, seriálová Bára Vítková.

Dramatická akční scéna, v níž Báru přepadne neznámý muž, se točila v půlce května během jedné krásné jarní noci. Tereza Kostková stála za kamerou a sledovala kaskadérku – své akční alter ego, jak zápasí s útočníkem. Scéna se točila několikrát, protože kaskadérka Veronika, která mimochodem dělala dublérku i Pavle Vitázkové, když točila scénu, při níž její postava Soni zahyne, se prala moc profesionálně. A režisér potřeboval, aby se kaskadérka vžila do situace ženy, která se bránit neumí, a podle toho se i prala.

 

Scéna se točila beze slova a bylo zajímavé sledovat němou rvačku. „Já k tomu obrazu pak budu dělat postsynchrony,“ smála se Tereza Kostková, která natáčení sledovala za kamerou a místo kaskadérky zaujala až v detailních a zpomalených záběrech, při nichž kamera herečce viděla do tváře. V tu chvíli došlo i na výkřiky, takže realita rvačky byla dokonalá. „Před pár lety jsem točila seriál o vodácích a tam jsme měli dubléry pořád, produkce nemohla riskovat, že by se někdo z nás zranil. V Cestách domů mě kaskadérka zastupuje poprvé, jindy to zatím nebylo potřeba. Je zvláštní dívat se takhle za kamerou na sebe samu v akci,“ smála se Tereza.

 

Prozradíme, že tím, kdo seriálovou Báru v tomto obraze napadne, je Dan Pánek, tedy Martin Kraus. A zachrání ji Honza Mašek, tedy Miroslav Etzler. Když se herci spolu prali, Mirek v jednu chvíli chytil Martina za tričko a škubl s ním tak, že mu tričko roztrhl vejpůl. K „velké radosti“ kostymérek. Martin Kraus se smál a nechápal, jak se něco takového mohlo Mirkovi podařit. Jinak mu ale do smíchu moc nebylo.

 

„Já jsem tuhle scénu točil s vyloženou nechutí. Terezku Kostkovou mám rád jako člověka i jako herečku. Je to moc milá a příjemná ženská. A já ji měl napadnout. Když jsem se pral s kaskadérkou, to mi nevadilo, bral jsem ji jako profesionála. Ale detailní scény napadení s Terezkou jsem točil strašně nerad a moc se jí za to omlouvám,“ vysvětloval Martin Kraus.

 

Scénu přepadení uvidíte v Cestách domů v pondělí 4. června ve 20.00 na Prima family.

reklama