Jonáš a Dorotka poprvé ve škole

Cesty domů, Jonáš a Dorotka poprvé ve škole - Standa Havrda (vlevo) alias Jonáš Mašek se do školy už moc těší.  Foto: Cesty domů, Jonáš a Dorotka poprvé ve škole - Standa Havrda (vlevo) alias Jonáš Mašek se do školy už moc těší. Foto: All

V seriálu Cesty domů potkáváte řadu herců, kteří mají za sebou spoustu rolí ve filmu, v televizi i na divadle. Někteří z hereckého ansámblu naopak svou kariéru začínají. A jiní jdou teprve do první třídy.

Do školní lavice poprvé zasedne Standa Havrda, představitel Jonáše Maška. „Do školy se těším a už mám všechno připravené. Nejvíc mě asi bude bavit tělocvik a taky hudební výchova,“ říká. „Standík nastoupí do školy v Praze 9, kde je rozšířená hudební výuka, mají ji mít asi čtyři hodiny týdně. Jsem moc ráda, že se dostal právě sem, kam chodil už do školky. Bude se učit hrát na flétnu a později i na další hudební nástroje. On by se chtěl učit hrát na klavír, protože v ateliéru je ve vile Bernátových klavír a Standík párkrát zažil, jak jej herci otevřeli a začali vybrnkávat nějakou melodii. A jemu se to moc líbilo,“ vysvětluje Standova maminka.

Dalším prvňáčkem bude – doma v Přerově - Terezka Švejdová, kterou poznáte v září jako Jonášovu spolužačku Dorotku Vítkovou. Přestože se ona i Standa Havrda do školy teprve chystají, v seriálu už hrají druháky. Terezka má dva starší sourozence – patnáctiletého Vítka a jedenáctiletou Lenku, od nichž ví, že škola pro ni bude znamenat především povinnosti. „Říkali mi, že se mám těšit hlavně na přestávky, že ty jsou nejlepší. Ale já se do školy moc těším a nebojím se jí. Ale bojím se, jestli unesu aktovku s učením,“ prozrazuje drobounká šestiletá slečna. „Terezka tu školu už zná, chodila sem na taneční kroužek, takže se seznámila i s některými učitelkami, proto si myslím, že si tu rychle zvykne,“ říká Terezčina maminka.

Do první třídy vkročí letos poprvé i Iva Kubelková, představitelka doktorky Alice Dvořákové. Doprovodí sem svou starší dcerku Natálku. „Natálka se těší strašně moc, už máme všechno nakoupené a připravené. Já si na to, jak jsem chodila do první třídy, vůbec nepamatuju. Což je možná dobře, protože to znamená, že jsem zvládala školu bez problémů. Učila jsem se vždycky dobře, byla jsem poctivá a snaživá žačka,“ směje se Iva.

První školní den bude prožívat i Kamila Špráchalová, tedy Kači Průchová. Zatímco její starší syn Kryštof už půjde do třetí třídy, Kvido František si hodí aktovku na záda poprvé. „Jsem moc ráda, že Kvido jde ke stejné paní učitelce, která učila první dva roky i Kryštofa. Je bezvadná, stejně jako paní družinářka. Vzpomínám si na svůj první školní den – byla jsem nejmladší ze tří sester a doprovázela mě celá rodina, tak nás šlo pět. Měla jsem od maminky ušitý krásný pytlíček na bačkůrky. Ve škole jsem měla vždycky samé jedničky a byla hodně zodpovědná, učit jsem se vůbec nemusela a nikdy se mnou nebyly problémy. Kryštof je hodně po mně, i on je zodpovědný, někdy až trochu úzkostlivý, aby měl všechno v pořádku. Kvido je mnohem živější, s ním si paní učitelka možná užije,“ směje se Kamila Špráchalová.

Big Ben II (10)
Big Ben, seriál Foto:
02:10 04:00
13%
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVZdeněk se kření Foto:
21.30
DNES V TV
20.00

reklama