Kači Průchová porodila dceru

Cesty domů (74) - Obrázek 2  Foto: Cesty domů (74) - Obrázek 2 Foto: All

Ve včerejším díle jste viděli, že se klan Bernátových rozrostl o dalšího člena. Kači Průchová porodila krásnou holčičku.

Natáčení porodu patřilo mezi ty náročnější scény. Aby seriálový porod vypadal co nejvěrohodněji, bylo potřeba natočit ho v reálném prostředí, nikoli v ateliéru. Štáb režiséra Jaromíra Polišenského se proto přesunul na gynekologicko-porodnickou kliniku do pražské nemocnice Na Bulovce. Točilo se za běžného provozu v pondělí dopoledne. Porodnice filmařům uvolnila jeden z operačních sálů. Aby se v něm a v jeho bezprostřední blízkosti mohl štáb pohybovat, museli se všichni zahalit do plášťů a přes boty si natáhnout igelitové návleky. A zároveň vzít na vědomí, že kdyby sál lékaři potřebovali využít pro nějaký akutní porod, štáb prostory okamžitě vyklidí. To se naštěstí nestalo.

 

Štáb točil nejen v reálném prostředí, ale i s opravdovým, pouze pár dní starým miminkem. Porodní asistentky po dohodě s jednou z maminek, která je divačkou Cest domů, vložily do rukou Jana Zadražila, tedy seriálového Ríši, pouze pár dní starou holčičku. Ten se jí zkušeně ujal, sám má doma dvě dcery, které prý také držel v náručí hned těsně po porodu.

 

I Kamila Špráchalová, která hraje Kači, vycházela ze svých vlastních zkušeností, má dva syny. A dodala, že zatímco v životě se ocitla v porodnici dvakrát, před televizní kamerou rodila už potřetí. „Ale poprvé na skutečném porodním sále. A musím říct, že to nebylo úplně příjemné, to reálné prostředí na mě hodně působí. Ale nejsem nějak naměkko, spíš se cítím divně. Připadá mi totiž nepatřičné točit v místě, kde jsou maminky, které se připravují na narození dítěte a potřebují mít klid. A do toho sem přijdeme my s celým štábem,“ vysvětlovala Kamila.

 

Přestože personál nemocnice byl maximálně vstřícný, hodně lidí ze štábu mělo podobné pocity jako Kamila. Že zatímco kolem nich se dějí zásadní události, oni, kteří si na ně jen hrají, tu tak trochu překážejí. Tak se všichni snažili pracovat co nejrychleji a hlavně co nejvíc potichu. „Mám zvláštní a trochu nepříjemný pocit, že tu zdržujeme. Tady se dějí životně důležité věci, narození nového života, a my se sem vměšujeme s natáčením seriálu. Proto si přeju, abychom obrazy co nejrychleji natočili a zmizeli odsud,“ vyjádřil své pocity novopečený seriálový otec Jan Zadražil.

 

reklama