Kam se chystají v létě?

Cesty domů. Kam se chystají v létě? Petra Horváthová Foto: Cesty domů. Kam se chystají v létě? Petra HorváthováFoto: Prima

Kam se chystáte v létě? Trávíte prázdniny nejraději na chalupě, nebo pokaždé zamíříte k moři? Přečtěte si, jaké plány mají tři herečky ze seriálu Cesty domů.

 

Petra Horváthová: Plány na dalekou cestu

Vím, že v létě budu mít měsíc, možná ještě déle, volno. Nechci nic do puntíku plánovat, ale pohrávám si s nápadem jet někam tak říkajíc „na blint“ a hodně daleko. Uvažuju o New Yorku nebo Londýně a chtěla bych tam odjet sama. Ráda bych si totiž zdokonalila angličtinu, protože to, že anglicky nemluvím úplně dobře, začínám pociťovat trochu jako nevýhodu. Našetřila jsem si nějaké peníze a i jiné okolnosti nahrávají tomu, abych někam vyrazila. Čas letí a člověk musí žít v daném okamžiku, cítím, že potřebuju udělat tento krok a získat tak cennou zkušenost.  Až budu mít nějaké závazky nebo rodinu, bylo by komplikovanější odjet, proto je teď ideální příležitost. Na druhou stranu pár mých přátel si naplánovalo na léto svatbu a já bych alespoň na některých z těch obřadů chtěla být. Taky bych chtěla vzít své rodiče na pár dní do Říma. Maminka má padesátiny, táta je měl loni a navíc ještě nikdy neletěl letadlem, tak jsem jim chtěla udělat radost a oba je pozvat. Původně jsem si myslela, že bychom do Říma vyrazili na začátku prázdnin, ale pokud se já vydám za moře, budeme muset Řím odložit až na září. Musím to všechno pořádně promyslet.

Dobrodružná dovolená Terezy Kostkové

Termín dovolená nepoužívám, nelíbí se mi interpretace, že mi někdo něco dovolil  nebo že já jsem se někde dovolila, abych mohla mít volno. Prázdniny jsou pro mě možnost naplnit si čas tím, čím já budu chtít a nemuset se nikoho dovolovat.  Přesto, že teď točím jako mourovatá, už si připadám jako na prázdninách. Letos mě čeká krásné léto. Dovolenou jsem si trochu užila už v půlce června, protože jsem odjela na týden do Chorvatska. Bylo krásné počasí a příjemné moře, takže jsem do seriálu naskočila plná energie a odpočatá. Při natáčení se krásně vyšťavím a pak vyrazím na dva týdny na Mallorku. Už jsme tam byli loni a vrátili jsme se moc spokojení. Pojedeme autem, vlakem, lodí, takže nás čeká dobrodružná a zajímavá cesta. Pak budu trávit nějaké dny volna v Praze, takže předpokládám, že až se zase v srpnu začne točit, budu už pořádně natěšená na další práci. Jsem velký cestovatel a ráda vyrážím do zahraničí, takže není destinace, po které bych netoužila a není destinace, ze které bych se vracela nerada. Zažila jsem i hodně dlouhou cestu, kdy jsem byla pryč měsíc a sama. To už se mi ale hodně stýskalo. Což je ideální stav. Člověk má na prázdniny odjíždět s pocity, že se nemůže dočkat. A vracet se s vědomím, že už se mu po domově stýská.  Proto odjíždíme - aby se nám hezky vracelo.

Jitka Smutná: Léto s vnoučkem i s divadlem

Mně vždycky víc záleželo na tom, s kým na dovolené budu, než místo, kam vyrazím.  Dokážu ji strávit i úplně sama. Líbí se mi přírodní rezervace, umím si představit dovolenou někde na farmě péčí o zvířata nebo zahradu, stejně jako trávit dva týdny u moře. Moc ráda se totiž potápím. Nevyhledávám ohromné hotely, ráda se v cizí zemi potkávám s lidmi a komunikuju s nimi, alespoň si procvičím jazykové znalosti a pokaždé zjistím, kolik jsem toho během roku zase zapomněla. Lákají mě ale také města, která mají velké obrazové galerie. Je pro mě zážitek, když velká plátna, která znám jen z reprodukcí a která přežila staletí, můžu vidět na vlastní oči. Mají zvláštní energii a ta mě pokaždé obklopí. Letošní prázdniny budu mít poněkud netypické.  Začala jsem je rekonstrukcí bytu, takže momentálně sháním řemeslníky a vymýšlím, co a jak bude. Na kraji července pojedu na Slovensko do hor a pak po krátké otočce v rozkopaném bytě odjíždím 15.července do Ostravy na generální zkoušky představení Romeo a Julie, které budeme i letos hrát  v rámci Letních Shakespearovských slavností.  2.srpna odehraju poslední představení a budu se co nejvíc věnovat dceři, která má v tomto termínu porodit chlapečka. Takže se těším na své první vnouče a doufám, že nebudu babička, která miminko zahltí svou požírající láskou. Po půlce srpna se opět vrátím k divadlu a  začnu zkoušet představení Sto roků samoty Gabriela Garcíi Márqueze, které bude mít premiéru v září. Takže práce mi z léta ukrojí poměrně velký kus, ale mně to nevadí, protože hraní o prázdninách je trochu jiné a já se na ně těším.

Vraždy v Midsomeru XV Foto:
14:50 17:00
69%
DNES V TV
20.15
DNES V TV
22.20
DNES V TVČas smrti Foto:
20.15
DNES V TVRush Foto:
22.20

reklama