Kateřina Hrachovcová a Vendulka Křížová svědkyněmi lásky na první pohled

Cesty domů: Kateřina Hrachovcová a Vendulka Křížová svědkyněmi lásky na první pohled - Obrázek 7 Foto: Cesty domů: Kateřina Hrachovcová a Vendulka Křížová svědkyněmi lásky na první pohled - Obrázek 7Foto: www.iprima.cz

Kateřina Herčíková a Vendulka Křížová, herečky primáckého seriálu Cesty domů, se staly svědkyněmi velké lásky. Byly u toho, když se na první pohled zamilovala bývalá první dáma Dagmar Havlová do štěňátka boxera, kterého dostala jako dárek na křtu knihy.

Knihu Zvěrolékař v akci napsala maminka Kateřiny Alena Hrachovcová spolu s manželem své dcery veterinářem Janem Herčíkem. A právě na křtu své v pořadí už čtvrté knihy se Jan Herčík postaral o velké překvapení, když jedné z kmoter, Dagmar Havlové, daroval devítitýdenní fenečku boxera Grace. Dagmar o pejskovi nevěděla, ale tušila, že pro ni má její dlouholetý přítel Jan Herčík nějaké překvapení. „Mám ráda všechna zvířata, ale miluju obzvláště psy. Před osmi měsíci mi umřela na rakovinu lymfatických žláz má milovaná boxerka Alma. Nejdřív můj manžel, pak ona. Obě ta úmrtí jsem nesla velmi těžce a říkala si, že pejska už snad raději ani nechci, že už mám strach z těch bolestných odchodů. Ale kdo by tak krásnému štěňátku odolal? Dneska bude spát se mnou v posteli. A až poporoste, budu s ní chodit na cvičák, boxer musí být vycvičený,“ plánovala Dagmar Havlová. Když si pejska poprvé vzala do náruče, se smíchem zvolala: „Co na to řekne maminka?“ Pak už svou psí holčičku nepustila z ruky a mluvila jen o tom, jak je šťastná.

 

A její štěstí s ní sdíleli i manželé Herčíkovi, kteří se s bývalou první dámou léta znají. „Můj muž ošetřoval už pejska paní Olgy Havlové Ďulu a pak sem pan Havel jezdil s Dagmar na ošetření s jejich psy. Paní Dagmar moc obdivuju, mám ráda její noblesu a skvělý smysl pro humor. Stejně jako humor našeho dalšího kmotra Jirky Lábuse. On sice není pejskař, ale je náš dlouholetý kamarád. Navzájem si fandíme a chodíme na sebe do divadla,“ říkala Kateřina Hrachovcová. Její muž Jan Herčík přiznal, kde se vzal nápad na toto překvapení. „Při přejmenování letiště jsme mluvili s Dagmařinou dcerou Ninou. A ona nám řekla, že maminka je už dlouho bez pejska a že by jí chtěla nějakého pořídit, protože si myslí, že by jí pejsek rozveselil. Tak jsme sehnali Grace,“ vysvětlil.

 

Tomu, jak se Dagmar Havlová zamilovala na první pohled, přihlížela i další herečka ze seriálu Cesty domů Vendulka Křížová, která hraje s Dagmar Havlovou ve Vinohradském divadle a již Dagmar fotografům při pózování představila slovy: „To je má nejoblíbenější kolegyně z divadla.“ „Já sem za Honzou Herčíkem jezdím spoustu let. Léčil naše psy, uspával psy, když už nebylo vyhnutí. Jednou jsem sem přivezla zraněného toulavého psa, Honza ho zrentgenoval a operoval. Jsem tu dost často, skoro bych řekla, že sem chodím jako domů. Navíc Herčíkovi bydlí kousek od nás, občas spolu venčíme psy. Jsme dlouholetí a dobří přátelé,“ říkala Vendulka Křížová.

Stanice právě nevysílá
DNES V TVDr. Dokonalý Foto:
20.15
DNES V TVV novém studiu Top Star Magazínu se představila i moderátorka Eva Perkausová. Foto:
21.30
DNES V TVAutosalon Foto:
20.15

reklama