Kateřina Hrachovcová volavkou

Cesty domů: Kateřina Hrachovcová volavkou - Obrázek 3 Foto: Cesty domů: Kateřina Hrachovcová volavkou - Obrázek 3Foto: www.iprima.cz

Kateřina Hrachovcová se na jeden večer proměnila ve volavku. Naštěstí ne při skutečné policejní akci, ale pouze v rámci natáčení primáckého seriálu Cesty domů, v němž hraje policistku.

Scéna, kterou uvidíte už ve středu 31. října ve 151.díle, se točila za tmy v jednom pražském parku. Kateřina, tedy poručík Květa Kučerová, se odhodlá dělat volavku, aby na sebe nalákala muže, který v seriálovém Hradišti přepadá ženy. A skutečně – netrvá dlouho a na cestě ji mine nejdřív Dušan (Pavel Rímský). Vzápětí k ní běží podezřelý muž v baloňáku. Poručík Květa na nic nečeká, muži zastoupí cestu a srazí ho na zem. V tu chvíli k ní přibíhají její kolegové Vejnar (Pavel Soukup) a Mašek (Miroslav Etzler) a útočníka jí pomohou zajistit.

 

Kateřina se při této scéně pořádně vyřádila. Když podezřelého muže, kterého hraje začínající herec Václav Šanda, poprvé srazila na zem, zasedla ho obkročmo jako roztoužený pes. A srazila ho nejednou a docela s razancí, takže chudák herec, který měl holé nohy, si z natáčení odvezl pořádně odřená kolena. Ale žádné chrániče mít nemohl, protože podle scénáře měl být pod baloňákem nahý. Což nebyl, měl na sobě prádlo, ale scéna se musela natočit tak, aby nebylo vidět. „Odřená kolena mi nevadí. Role úchyla mě pobavila, protože má předchozí role byl kladný hrdina z jedné pohádky,“ říkal Vašek.

 

„Už od začátku, co jsem nastoupila do Cest domů, jsem si přála hrát akční scénu. A teď jsem ji konečně natočila a moc jsem si ji užila. Jak by taky ne, když jsem padala na tak hezkého a příjemného kluka, který se smál přesto, že si kvůli mně odřel kolena,“ líčila herečka a litovala svého kolegu, že se lehce zranil. Zákrok Kateřiny Hrachovcové sledoval i Pavel Rímský, představitel Dušana. „Tato scéna je akční, ale ta akce se netýká mě,“ řekl herec, který dostává výhradně role padouchů a akčních scén natočil už spoustu.

 

Natáčení sledoval z lavičky i Kateřinin pejsek Punťa. „Beru ho dost často s sebou do divadla i na natáčení. Jednak je na mě hodně závislý a jednak se rád dívá. Tentokrát jsem ho ale pro jistotu přivázala. Přece jen jsme točili akční scénu, v níž křičím, a já jsem si nebyla jistá, jestli by mi Punťa nevyrazil na pomoc,“ vysvětlovala Kateřina.

 

Kateřina sice útočníka srazila, ale jestli je to on, kdo se stal postrachem Hradiště, a co v parku dělal Dušan, neprozradíme. To se dozvíte až z dalších dílů Cest domů.

 

Big Ben II (10)
Big Ben, seriál Foto:
02:10 04:00
76%
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVZdeněk se kření Foto:
21.30
DNES V TV
20.00

reklama