Kdo je Mikuláš a kdo čert? Poznáte je?

Díky hercům z Cest domů Nemocnice na Bulovce ožila Foto: Díky hercům z Cest domů Nemocnice na Bulovce ožilaFoto: All

Herci ze seriálu Cesty domů rozzářili oči dětí na oddělení pediatrie v Nemocnici na Bulovce. Vincent Navrátil, Lumír Olšovský a Klára Jandová se převlékli do kostýmů Mikuláše, čerta a anděla a nadělovali dětem hračky.

Herci udělali radost nejen dětem, ale pobavili i dospělé. Obzvlášť čertovský Lumír Olšovský, který vtrhl dokonce i na poradu lékařek oddělení a trval na tom, že od nich chce slyšet nějakou báseň.

„V Cestách domů hraju doktora, tak jsem si tu trošku vychutnal doktory skutečné. Já jsem vždycky vzhledem ke své výšce dělal Mikuláše, který byl vážný a kázal dětem a musel je svými řečmi strašně nudit. Za čerta jsem byl převlečený poprvé a krásně jsem se u toho vyblbnul, ale dával jsem pozor, abych děti moc nevyděsil,“ smál se Lumír, který – aby byl co nejvěrohodnější čert - celou dobu pobíhal v kostýmu po chodbách bosky.

Já jsem vždycky vzhledem ke své výšce dělal Mikuláše, který byl vážný a kázal dětem a musel je svými řečmi strašně nudit," říkal Lumír OlšovskýJá jsem vždycky vzhledem ke své výšce dělal Mikuláše, který byl vážný a kázal dětem a musel je svými řečmi strašně nudit," říkal Lumír Olšovský

 

Jednoho chlapečka Lumír taky upsal ďáblu. Přesvědčil ho, aby mu odevzdal dudlíka. Čert Lumír si ho od něj s patřičným výkladem vzal, ale pro jistotu dudlíka pak tajně vrátil chlapečkově mamince, kdyby bylo nejhůř a dítě před spaním vyvádělo.

 

Nasadit čelenkuNasadit čelenku

 

Vincent Navrátil, který hraje v Cestách domů Michala, se s Klárou Jandovou přetahoval o to, kdo bude dělat anděla. Ale protože by se Vincent nevešel do šatů, vyhrála nakonec Klára. „Já mám víc zkušeností s čerty, anděla jsem nikdy nedělala. Vzpomínám si, že když k nám chodíval Mikuláš, čerti nám vždycky něco nechali ve sklepě. Když odešli, pokaždé jsme s bráchou letěli do sklepa a prohledávali ho,“ smála se herečka, která v seriálu hraje zdravotní sestru.

 

Upravit holobrádkovi vousUpravit holobrádkovi vous

 

Vincent byl ze zodpovědné role Mikuláše trošku nervózní a přiznal. „Já jsem nikdy čerty a Mikuláše neměl rád, bál jsem se jich. Ale jak nás bylo doma hodně, tak jsme se vždycky my děti proti téhle trojici sešikovaly. A občas jsme se na Mikuláše i vrhly, stejně to byl vždycky někdo z rodiny nebo známý. Teď poprvé jsem zažil strach z druhé strany, trochu jsem se bál, jak budou děti v nemocnici reagovat, jestli se na mě taky někdo nevrhne. Jednou jsme se ale s čerty domluvili na ségru Agátu. Čerti ji strčili do pytle a běželi s ní v pytli přes město,“ vzpomínal Vincent.

Podívejte se na fotky:

 

Článek

Miroslav Etzler a Markéta Hrubešová s dcerkou Christel přinesli do Armády spásy oblečení

Cesty domů pomáhají bezdomovcům

Herci z Cest domů Miroslav Etzler a Markéta Hrubešová pomáhají bezdomovcům. Do jednoho z center Armády spásy donesli bundy, svetry a další oděvy.

 

Článek

Rozsvítili pro ně Vánoční strom splněných přání

Cesty domů rozsvítily strom splněných přání

Herci ze seriálu Cesty domů opět pomáhají dětem z azylových domů. Rozsvítili pro ně Vánoční strom splněných přání. A dětem hned nějaká přání splnili.
Komisař Rex I Foto:
03:05 03:55
56%
DNES V TVChalupáři Foto:
20.15
DNES V TVČesko vaří s Pohlreichem ŽIVĚ Foto:
21.30

reklama