Kdo je Milena?

Cesty domů, Kdo je Milena? 1 Foto: Cesty domů, Kdo je Milena? 1Foto: Prima

Co se nepodařilo Lídě ani Míle, zvládla během jednoho odpoledne poněkud zvláštní dívka jménem Milena. Z docenta Bernáta udělala příjemného a vtipného chlapíka. Jak se jí to povedlo, jste mohli vidět v 57.díle.

Milena toho umí víc. S přehledem zvládat soužití ve třech v mrňavém karavanu, zkrotit smečku psů nebo si poradit během putování na Sibiři či do Grónska, kam se právě chystá. Naštěstí pro Vendy a Šimona, protože ti by bydlet dohromady s Milenou v karavanu už asi dlouho nevydrželi. Kdo přesně je seriálová Milena, zůstalo tak trochu tajemstvím. Kdo je její představitelka?

 

Jmenuje se Alena Bazalová, je jí pětadvacet let a pochází z Olomouce. Vystudovala DAMU, katedru alternativního a loutkového herectví. Milena v Cestách domů je její první seriálová role. A ačkoliv jí scénář předepisuje, že mají být s Vendy neustále na kordy, ve skutečnosti jsou obě herečky spolužačky z DAMU a kamarádky. „Milena je zvláštní holka. V mnohém jí nerozumím, protože na rozdíl od ní jsem nestrávila tři měsíce na Sibiři,“ směje se Alena. „Zřejmě neměla jednoduchý život, možná i proto je dost od rány a jen tak něco ji nerozhází. Líbí se mi na ní, že je v dobrém slova smyslu obyčejná, férová a na nic si nehraje. Oblečení, které mám jako Milena na sobě, se mi líbí. Podobné nosím do přírody nebo na tůry do hor. Ale ve městě se snažím být za ´čičinu´,“ říkala.

 

První natáčecí dny byly pro herečku v jistém slova smyslu trochu zdraví nebezpečné. Točila například obrazy, v nichž jako Milena nabídla Vendy a Šimonovi speciální směs, o níž tvrdila, že jsou to houbičky ze Sibiře. Rekvizitáři se drželi scénáře a opravdu připravili směs nadrobno nakrájených sušených hříbků. Z Čech. Herci se obávali, co s nimi vykouřená cigareta ubalená z této směsi udělá, přesto byli odhodlaní vyzkoušet ji. Ale režisér Jaromír Polišenský pak rozumně usoudil, že nebude riskovat jejich střevní potíže, takže směs nechal vyměnit za klasický tabák.

 

I další obrazy, které Alena Bazalová natáčela, se točily kolem kouření cigaret. Proto i tentokrát herečku, která není žádný velký kuřák, po jejich natočení pořádně bolela hlava. Za Milenou přišel na návštěvu docent Bernát, s nímž se měla nejdřív trochu dohadovat a poté vykouřit „dýmku míru“, tedy jointa marihuany. Tentokrát se rekvizitáři scénáře nedrželi a hercům ubalili sice jointa, ale s tabákem. Alena se přiznala, že se s panem Švehlíkem potkala už v Národním divadle, kde ona hostovala v představení Žebrácká opera, ale přesto z něj má velký respekt a je strašně zvědavá, jak bude Alois Švehlík obraz hrát.

 

Ten přišel na plac v dobrém rozmaru a vtipkoval, že trénoval už den předem. I on se – jako vyléčený kuřák – cigaret při natáčení trochu obával. Kdysi prý kouřil hodně, ale už několik let se cigarety nedotkl. „S tím nikotinem musím opatrně, aby mi zase nezachutnal,“ říkal proto. A jeho obavy byly na místě, obraz se jako naschvál točil několikrát, takže se Alois Švehlík jistému přísunu nikotinu opravdu nevyhnul.

reklama