Kdo umí nejlepší špagety?

Cesty domů: Kdo umí nejlepší špagety? - Obrázek 3  Foto: Cesty domů: Kdo umí nejlepší špagety? - Obrázek 3 Foto: All

Návštěvníci nákupního Centra Černý Most v Praze 9 mohli před pár dny vidět čtveřici herců ze seriálu Cesty domů v nečekaných rolích. Rozděleni do dvojic se utkali o to, kdo umí připravit chutnější špagety.

První dvojice byla tým kriminalistický a tvořili ji Pavel Soukup, kterého známe jako kapitána Roberta Vejnara, a jeho seriálová kolegyně z hospodářské kriminálky poručík Tereza Sluková, kterou hraje Kristýna Leichtová. Druhou dvojici pojmenoval moderátor kulinářského klání Ivan Vodochodský jako tým veterinářsko-kriminální. Společně v něm vařili Michaela Dolinová, kterou jste mohli včera poprvé v seriálu vidět jako veterinářku Zemánkovou, a Karel Zima, jenž hraje gaunera Rokose. Oba týmy dostaly jasné zadání – uvařit chuťově zajímavější omáčku na špagety. Přestože trochu bojovali s časem, nakonec vyhráli Kristýna Leichtová a Pavel Soukup.


Kristýna s Pavlem pojali vaření ne jako soutěž, ale jako tvůrčí proces, který má mít správnou atmosféru, aby si tvůrci vychutnali nejen výsledek, ale už vaření samotné. Proto si k němu otevřeli lahev vína. Pavel byl vítězstvím potěšený o to víc, že doma prý vaří minimálně. „Kuchyně je doménou mé ženy a mě do ní manželka raději nepouští, musím do ní jen ilegálně. Když už ale nějaké jídlo připravuju, mám rád u vaření pohodu. Tyto špagety doma občas vaříme, součástí receptu jsou houby, které omáčce dodají zvláštní chuť. Jinak mou doménou jsou hlavně omelety,“ vysvětloval Pavel Soukup.

 

Druhý tým – Michaela s Karlem – se poprvé potkal až při tomto vaření. Už od první chvilky nasadil ostré tempo, takže měl před svými soupeři trochu náskok. Karel Zima ani nemusel přiznávat, že doma často a rád vaří, bylo to na něm okamžitě vidět. I on vybral do soutěže recept, který patří k jeho oblíbeným. „Italskou kuchyni má naše rodina ráda, stejně jako českou, ale já jsem si oblíbila i německou. Doma samozřejmě vařím, ale snažím se, aby vaření pro mě nebyla jen povinnost. V kuchyni jsem submisivní, žádný generál, ani jako kuchařka nemám žádné přehnaně velké sebevědomí. Proto jsem ráda přenechala roli vrchního kuchaře naší dvojice Karlovi,“ smála se Michaela Dolinová.

 

reklama