Láďa Potměšil: Jak jsem chodil krást do knihovny

Cesty domů: Ladislav Potměšil Foto: Cesty domů: Ladislav PotměšilFoto: All

„Vánoce mám spojené s cukrovím, které dělala moje maminka skvěle,“ vzpomíná na svátky svého dětství představitel Petra Kosíka – Ladislav Potměšil. „Schovávala ho do knihovny. Vyndala ze spodních regálů knihy a místo nich tam dala krabice s cukrovím.

Já o tom samozřejmě věděl a na to sladké jsem tajně chodil. Nejvíc mi chutnaly pracny. Vždycky jsem je ujedl a pak jsem je v krabici přerovnával tak, aby maminka nic nepoznala. Samozřejmě to poznala vždycky,“ vzpomíná Ladislav Potměšil.

 

„Moje žena (herečka Jaroslava Brousková – pozn. red.) taky peče vánoční cukroví, hlavně kvůli vnoučatům, která máme u dcery v Plzni. Jezdíme tam před Vánoci s dárky a krabicí cukroví. A protože jsou vnoučata žravá, ta krabice v nich zmizí prakticky hned,“ směje se herec. 

 

Jaké recepty má rodina Ladislava Potměšila nejraději? „Má žena používá většinu receptů mé maminky, a to nejen na cukroví, ale i když vaří ostatní jídla. Na Vánoce ale peče například takové zvláštní židovské pečivo. Je moc dobré a je fakt, že jsem ho u nikoho jiného ještě nikdy nejedl,“ říká Ladislav Potměšil. A protože v nás svým vyprávěním vzbudil nejen chutě, ale i zvědavost, jeho paní jsme o recept na neznámé židovské pečivo poprosili. Recept naleznete na našem specializovaném potrálu Prima vaření.

 

Ohnivý kuře Foto:
08:45 10:05
26%
DNES V TVChalupáři Foto:
20.15
DNES V TVČesko vaří s Pohlreichem ŽIVĚ Foto:
21.30

reklama