Linda Rybová: Ivana je tiše zlá

Cesty domů: profil Linda Rybová alias Ivana Pánková Foto: Cesty domů: profil Linda Rybová alias Ivana PánkováFoto: All

Linda Rybová hraje v seriálu hodně negativní postavu, státní zástupkyni Ivanu Pánkovou. Na co si kvůli roli musela zvyknout a jak se v roli chladné právničky cítí?

Co vás jako první napadlo, když jste se s Ivanou začala seznamovat?

Že je to strašná mrcha. (smích) Ale já si její chování omlouvám tím, že některé věci dělá z pozoruhodné a podivuhodné lásky. Přestože pan režisér si to nemyslí a říká, že Ivana je chodící zlo. Snažím se to nějak propojit.

 

Rozumíte jí, proč je taková?

Teprve se s ní sžívám a učím se jí rozumět. Protože takhle vyhraněnou postavu jsem zatím ještě nehrála. Vyhraněnou hlavně ve vztahu ke svému synovi, tím je hodně zvláštní. Ivana neměla jednoduchý život, někoho prožité útrapy změní tak, že se z něj stane laskavý člověk, v jiném nechají nezacelenou ránu a pokroutí mu charakter. Ivana je ten druhý případ. Navíc žije ve vztahu bez vášně život, který ji nebaví. Proto se upíná ke kariéře. Pak se znovu zamiluje do člověka, kterého milovala už dřív. A začne dělat spoustu šílených věcí, které jsou těžko omluvitelné. Ona je zlá, ale tak nějak tiše zlá.

 

Myslíte, že s ní budou diváci, ale především divačky aspoň trochu soucítit?

To těžko, myslím, že ji budou spíš nenávidět. (směje se Linda)


Je ve scénáři nějaký obraz, na který se obzvlášť těšíte?

Jaké mě čekají obrazy, řeším až pár dní předem. V seriálu je potřeba naučit se spoustu textu a já mám ještě i dost jiné práce kolem, takže nemám čas se tím nějak do hloubky zaobírat. Ale vždycky se těším na scény, ve kterých nastanou nějaké překvapivé zvraty nebo se v nich něco nečekaně řeší.

 

Zdá se, že poslední dobou jsou vám právničky souzené...

To je pravda, zahrála jsem si ji v seriálu Přešlapy i ve filmu El Paso. Ale žádná z nich nebyla tak šílená osoba jako Ivana. Je pro mě docela zajímavé, jak ona řeší situace a jak potlačuje emoce. Když obrazy zkoušíme, já se jim neubráním – a pan režisér Jiří Adamec mě pořád napomíná, ať repliky říkám rovně, bez emocí. To je něco, co se pořád učím. Moc mi taky pomáhá, jak chodí Ivana oblékaná. Jakmile si vezmu kostým a bílou halenku, maskérky mi učešou drdol a já si nasadím brýle, už jsem napůl v její kůži, líp se pak do ní nasoukám.

 

Takže v civilu si na kostýmy moc nepotrpíte?

To rozhodně ne. Sice mám něco slušného na sebe, ale manažerský kostým to není. A podpatky si vezmu jednou za dva roky a tři dny mě z nich pak bolí nohy. Jsou sice mámy, které nosí podpatky tak přirozeně jako já tenisky, ale já k nim fakt nepatřím. 

 

Lákalo by vás povolání právníka?

Ta podstata práva – hájit spravedlnost, někomu pomáhat, bít se za někoho – by se mi líbila. Jenže to je má naivní představa o této profesi, kterou jsem měla jako holka, když jsem si myslela, že právničina je takové plamenné a hodně emotivní povolání. Když se dneska řekne právník, ve většině lidí to vyvolá spíš negativní pocity, představí si někoho, kdo je racionální, chladný a jde hlavně po penězích. A to mi moc sympatické není. Taky nevím, jestli bych pro tuhle profesi měla vlohy.

 

Kdy jste se v životě o něco prala nebo se za někoho brala?

Za někoho jiného jsem se brala mockrát, ale za sebe moc ne. Takové věci příliš neumím, ale učím se je prostřednictvím dětí. Párkrát se mi stalo, že jsem se dostala do situace, kdy jsem se jich musela zastat a obhájit je.

 

Jak se vám líbí vaše seriálová rodina?

Carmen Mayerová mi tu hraje tchyni, v jiném seriálu hrála mou maminku, takže s ní se znám. Stejně jako s Igorem Barešem, s nímž jsem před rokem natáčela jeden pohádkový příběh. Skvěle se mi s ním pracovalo a skvěle se mi s ním natáčí i tady. Takže i když Ivana není se svým seriálovým manželem spokojená, já jako herečka s Igorem ano. (směje se Linda) A Martina Krause, který mi hraje syna, jsem potkala až tady. Ze začátku jsem měla zvláštní pocit, že mám tak velké dítě, protože já mám děti ještě poměrně malé, ale už jsem si zvykla.

Prostřeno - img zastupce Foto:
17:45 18:55
23%
DNES V TVPřístav Foto:
20.15
DNES V TV
21.40
DNES V TV
20.00
DNES V TVPolární moře Foto:
21.15

reklama