Míla Šplechtová se vrací do Cest domů

Míla Šplechtová se vrací do Cest domů - Obrázek 1 Foto: Míla Šplechtová se vrací do Cest domů - Obrázek 1Foto: www.iprima.cz

Do Cest domů se vrací další postava. Své bývalé podřízené si do Hradiště přijela zkontrolovat přísná major Jírová. Se svými kolegy se tak před kamerou znovu potkala Míla Šplechtová.

Své další působení v seriálu zahájila hned akčním obrazem. Vjíždí na parkoviště před jeden obchod s potravinami a vidí, že se z něj snaží ujet autem, které ukradl, muž, za nímž běží nějaká žena. Majorka svým autem muži zatarasí výjezd a vystupuje z auta, aby ho zadržela. Muž ale z ukradeného auta vyskočí a dává se na útěk. Jaké je překvapení major Jírové, když zjistí, že auto zachránila zrovna Lídě Bernátové (Jitka Smutná), které v seriálu na čas odloudila manžela. 

 

Zatímco v seriálu jsou sokyně, ve skutečnosti se Míla s Jitkou nadšeně vítaly a při zkoušení a natáčení této scény hodně vtipkovaly. „Autem jsem podle scénáře měla zablokovat výjezd z parkoviště. A protože někteří lidé vůbec nepostřehli, že se tu něco natáčí, nechápavě kroutili hlavou, proč jsem zastavila tak nešikovně, a možná si i ťukali na čelo a mysleli si něco o blondýně za volantem. Ještě že jsem neslyšela, co říkají,“ smála se Míla. U scény byl kaskadér, který zároveň hrál onoho zloděje. „Řekl mi, ať autem zastavím, kde chci, že se podle toho přizpůsobí. A i když jel poměrně rychle, vždycky zastavil na centimetr přesně,“ chválila kaskadéra Míla.

 

Míla Šplechtová se na plac vrací po necelém roce, naposledy natáčela loni v listopadu scénu na policii. A sem také vedly její kroky v dalších obrazech. „Už mám za sebou i setkání s Lojzou Švehlíkem v nemocnici. Připadalo mi to, jako bychom se rozloučili včera, a ne před rokem. A teď jsem dotočila další obraz, kdy přijdu na policii. Vejdu do dveří a říkám v něm Maškovi s Vejnarem (M. Etzler a P. Soukup), že se mi po nich stýskalo. V tu chvíli jsem mluvila nejen za majorku Jírovou, ale i sama za sebe. S Cestami domů jsem prožila rok a půl. Když jsem z nich na rok odešla, tak byť jsem dabovala a nazkoušela dvě představení v Divadle Na Jezerce i na Nové scéně Národního divadla a hrála v řadě jiných představení, po natáčení a lidech ze štábu i hereckých kolezích se mi stýskalo. Jsem ráda, že se majorka Jírová mohla – i kdyby to bylo jen na skok – zase vrátit,“ říká Míla Šplechtová.

 

Hlavní postavou nového detektivního seriálu Polda je komisař Bříza  v podání herce Davida Matáska. Foto:
20:15 21:30
20%
DNES V TVHlavní postavou nového detektivního seriálu Polda je komisař Bříza  v podání herce Davida Matáska. Foto:
20.15
DNES V TVVylomeniny II Foto:
21.30
DNES V TVSmrtonosná past 4 Foto:
20.00
DNES V TVŽiví mrtví Foto:
22.50
DNES V TVZvláštní chůva Foto:
20.15
DNES V TVChirurgové - reprezent Foto:
22.20

reklama