Miroslav Šimůnek se nadopoval řízky a závod nedoběhl

Miroslav Šimůnek se nadopoval řízky a závod nedoběhl - Obrázek 1  Foto: Miroslav Šimůnek se nadopoval řízky a závod nedoběhl - Obrázek 1 Foto: All

Herci ze seriálu Cesty domů, který vysílá Prima family, mají za sebou první závod ze seriálu charitativních běhů RunTour České pojišťovny 2012. Kdo všechno se v sobotu v Plzni postavil na start, a hlavně – kdo doběhl do cíle?

Herci ze seriálů Cesty domů – Petra Horváthová, Martin Kraus a Miroslav Šimůnek vyrazili do Plzně na první charitativní běh v rámci RunTour České pojišťovny 2012. Už na tréninku před pár dny v Praze se Petra s Martinem, kteří v seriálu hrají pár, zavázali, že uběhnou pět kilometrů. A jak řekli, tak dodrželi. Protože bylo poměrně velké vedro, před závodem, který začínal v poledne, se oblékli do běžeckých úborů, rozcvičili, posilnili jednou chlazenou dvanáctkou a vyrazili.

 

Miroslav Šimůnek, který hraje v seriálu namyšleného doktora, se držel hesla, že s prázdným žaludkem se špatně dělá cokoliv. Před startem se proto posilnil dvěma řízky, druhý dojídal ještě na startu. A to se mu stalo osudným. „Trochu jsem se přecenil, uběhl jsem ani ne kilometr a závod vzdal. Přiznám se, že neběhám, kondici si udržuju tím, že chodím do posilovny. Ale jinak sport miluju, vydržím se na něj hodiny dívat,“ vtipkoval Mirek Šimůnek nad svým běžeckým neúspěchem. A dodal, že počítá se slibem, který dali herci z Cest domů při tréninku v Praze. Každý, kdo závod nedoběhne, půjde do Dětského kardiocentra pražské nemocnice v Motole, jemuž je výtěžek projektu určený, číst dětem pohádky.

 

To Petra Horváthová s Martinem Krausem bojovali do posledních sil a proběhli i cílovou páskou. „Běželi jsme tak kilometr a půl na začátku a pak poslední kilometr a půl. Úsek mezi tím jsme šli,“ přiznala Petra. „Závod vedl tak krásnou krajinou a bylo tak nádherně, že by byla škoda celou trasu běžet. Tak jsme šli a kochali se pohledem na Berounku a pozorovali rybáře a přírodu kolem,“ zdůvodňoval Martin. A Petřin přítel Šimon, který chtěl původně běžet s ní, ale protože bojoval s nějakou virózou, pouze ji přijel podpořit a čekal na ni v cíli, se smál a byl na Petru pyšný.

 

Na start běžeckého závodu se postavily i další celebrity, například Kateřina Neumannová nebo Česká Miss 2011 Jitka Nováčková. Pětikilometrový závod doběhla i Česká Miss 2010 Jitka Válková. „Občas si zaběhnu dva tři kilometry, ale raději jezdím na kole nebo na bruslích. Tady v Plzni jsem si chtěla vyzkoušet pětikilometrový závod. Ale po třetím kilometru se dostavila krize, tak jsem musela udělat pár krátkých zastávek a vydýchat se. Ostatní závodníci mě ale tak pěkně podporovali, že mě vyhecovali a já závod dokončila,“ říkala udýchaná, ale spokojená Jitka. Jakmile bylo doběháno, herci uspořádali autogramiádu a rozdávali podpisy nejen běžcům, ale i fanouškům, kteří je přišli podpořit. 

 

Prvního závodu v Plzni se zúčastnilo 360 běžců, dětský závod, který měřil jeden kilometr, běželo 50 dětí. „Počet běžců nás mile překvapil, počasí nám přálo, prostě všechno dopadlo skvěle. Jen chceme k příštímu závodu přidat ještě nějaké doprovodné akce pro děti, aby si nejen zaběhaly, ale taky se trochu vyřádily nebo si jinak zasoutěžily,“ řekl ředitel závodu Milan Beneš. 

 

Seriál charitativních běhů RunTour České pojišťovny 2012 pokračuje 17. června v Brně, další závody se budou konat 14. července v Liberci, 11. srpna v Olomouci, 22. září v Hradci Králové a završí jej 7. října závod v Českých Budějovicích. Závody jsou určené jak pro zkušené běžce, tak pro rekreační sportovce. Běžci si mohou zvolit buď pěti- nebo desetikilometrovou trať, pro děti nebo méně zdatné sportovce je připraven kilometrový závod. Na vítěze čekají zajímavé ceny. Z každého startovného půjde část na dobročinné účely. Vybrané peníze, což má být částka minimálně 300 tisíc korun, budou předány Dětskému kardiocentru Fakultní nemocnice v pražském Motole.

 

Siska Foto:
12:10 13:35
21%
DNES V TVChalupáři Foto:
20.15
DNES V TVČesko vaří s Pohlreichem ŽIVĚ Foto:
21.30

reklama