My dear young lady - další příběh od vás čtenářů

Ilustrační foto Foto: Ilustrační fotoFoto: All

Příběh, který prožívá Dan s Valerii není ojedinělý. Párů, kdy ona je starší než on, je kolem nás řada. I když ne vždy vydrží napořád. Jako ten Lukášův.

Na střední škole jsme měli hodiny biologie. Je fakt, že mě tenhle předmět nikdy moc nezajímal a už na základce jsme při hodinách přírodopisu chodili s klukama na záchod kouřit, ale tady se lámal chleba.

Do hodiny k nám totiž nepřišla sedmdesátiletá babička se svraštělou kůží a opadávajícími vlasy jako květy staré růže, ale krásná zralá paní, něco jako Merilyn Monroe nebo Greta Garbo, když se za nimi na Hollywoodských večírcích otáčeli všichni pánové a zdravili je "My dear young lady".

Něco na té paní bylo, něco, co mě přitahovalo a ty oči, jo ty jsem miloval. Zprvu by mě ani ve snu nenapadlo, co bude následovat - nebo spíš, že sen se může stát skutečností, ale abych nepředbíhal.

Její hodiny jsem hltal, pozoroval ji, jak se zaujetím vykládá a sledoval její linie, které mi imponovaly. Testy, které jsme psaly, dopadly podle očekávání za 5 a toho, že jsem na biologii "machr", si Young lady všimla po měsíci a nabídla mi, že mi bude dávat hodiny doučování u ní doma.

Začal jsem cítit šanci, jako když eskymák stojí dva týdny s harpunou na kře a pod ním se objeví kosatka.

O dva dny později jsem šel poprvé k ní. Bydlela sama, měla malou garsonku a všude perfektní klid. Doučování bylo velmi neformální, protože už na začátku mi nabídla víno. Asi po dvou hodinách jsem zjistil, že máme vypité tři lahve a o doučování už ani náznakem nešlo.

Lukášovi posíláme ručník, osušku, žabky, kačenku. Děkujeme za skvělý text.

Seděli jsme na její pohovce, které nebyla širší než metr a půl a ona mě políbila. Voněla krásným parfémem, takovou vůni jsem nikdy necítil. Dál už si to asi umíte domyslet sami - neskutečné!

Náš vztah pokračoval zhruba dva měsíce, chodil jsem k ní a najednou se mi i v té biologii začalo dařit. Skrývali jsme se před světem, aby nás náhodou někdo nezahlédl. Tak jsme třeba jednou šli do kina tak, že jsme tam přišli nezávisle na sobě a přisedli si k sobě, až když se setmnělo. Držel jsem ji za ruku a náš sedmnáctiletý věkový rozdíl mi nepřipadl vůbec důležitý. Bylo nám hezky.

Pak mi ale Young lady oznámila, že odjíždí do Ameriky za sestrou. Zbořil se mi svět, byl jsem v šoku, zlomený. Zamiloval jsem se do ní, ale nemohl jsem nic dělat, odjela. Od té doby jsem o ni neslyšel, mé vzpomínky ale zůstanou navždy.

Lukáš

Článek

Ilustrační foto

Mladší žena, starší muž – další příběh od vás čtenářů

Má šanci vztah starší ženy a mladšího muže? Určitě – tady jeden příběh od vás čtenářů.

Článek

Ilustrační foto

Cesty domů: Láska zvítězila. První příběh od vás diváků

První vlašťovka je tady - první odvážlivec se s námi podělil o svůj příběh.

Článek

Vánoční láska

Lásku probudil vánoční večírek. Další příběh od vás diváků

Dlouho jsem nemohla narazit na dobrou práci a celá moje životní situace se zdála na první pohled (a co si budeme povídat, i na ten druhý) bezvýchodná. Bylo mi čerstvých ...

Článek

Stačilo nedat přednost

Ve špatný okamžik na špatném místě. Další příběh od vás diváků

Někdy stačí jedna jediná sekunda a všechno je jinak. A co když ta sekunda nezmění váš osud, ale životní běh řady dalších lidí. Příběh pana Petra.

Článek

Ilustrační foto Foto: Thinkstock

Zn. Hledá se táta. Teda partner. Další příběh od vás diváků

Seriál Cesty domů přináší příběhy, které v pozměněné podobě prožíváme my všichni. Proto nás zajímají i příběhy vás diváků - tady jeden z nich od paní Karolíny.

Tady najdete inspiraci, jaké příběhy nás zajímají

Siska Foto:
12:10 13:35
57%
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVZdeněk se kření Foto:
21.30
DNES V TV
20.00

reklama