Nejmladší herečka se jmenuje Tonička

Cesty domů: Nejmladší herečka se jmenuje Tonička - Obrázek 6  Foto: Cesty domů: Nejmladší herečka se jmenuje Tonička - Obrázek 6 Foto: All

Snažíme se představit vám každého nového herce, který vstoupí do Cest domů. Proto vás chceme seznámit také s nejmladší herečkou seriálového osazenstva, která hraje miminko Agátku.

Malá slečna se jmenuje Antonie Stovičková a bydlí kousek za Říčany. Když začala natáčet Cesty domů, byly jí necelé tři týdny. Její maminka Šárka Korecká prý moc dlouho neváhala, když se rozhodovala, zda miminko „půjčí“ hercům na natáčení. „Řekla jsem si, že to zkusím, a uvidíme. Ale Tonička je pohodová a nejsou s ní žádné problémy. Produkce nám vyšla vstříc, takže trávíme na natáčení i přímo na place jen nezbytně nutnou dobu. Navíc obrazy jsou vždycky tak maximálně tři denně. Herci zkoušejí scénu s panenkou a Toničku si vezmou, až když se natáčí naostro. Mezi jednotlivými obrazy je dostatečná pauza, abych stihla malou nakrmit nebo přebalit, pokud je to potřeba. V ateliéru mám k dispozici místnost, kde máme s Toničkou potřebné soukromí, takže jí tu nic nechybí. Většinu natáčení stejně prospí, ale když je náhodou vzhůru, otáčí se za každým hlasem, protože je hodně společenská a zvědavá, je zvyklá na lidi. Ale nemá ráda, když někdo zvýší hlas. Jednou se rozplakala, když Rudolf Bernát, tedy Alois Švehlík, začal v jedné scéně trochu křičet,“ vypráví maminka o malé herečce.

 

Tonička je zvyklá na lidi i proto, že má doma dva starší sourozence – třináctiletou Markétu a Vítka, kterému jsou necelé dva roky. Proto se jí líbí, když slyší hlasy, a vnímá ruch kolem sebe. Kdyby prý bylo naprosté ticho, neusnula by. Její herecké působení v seriálu zatím vypadá tak, že se nechá bez námitek pochovat, přebalit nebo oblékat. A chovat se nechá i mimo záběr, čehož hlavně ženská část štábu pokaždé ráda využije. Tonička roste přímo před očima, zatímco v prvních dnech jen spinkala, teď už krásně kouká, otáčí se po lidech a „povídá“. Pokyny obou pánů režisérů plní do puntíku, dokázala se rozplakat přesně ve chvíli, kdy to bylo potřeba.

 

Tonička si hned od prvního okamžiku padla do oka se svou seriálovou maminkou Kači Průchovou, kterou hraje Kamila Špráchalová. „Ve skutečném životě mám dva syny, i když holčičku jsem si taky přála. Tak si ji užívám alespoň v seriálu. To je trochu výhoda hereckého života,“ říká Kamila.

 

Stanice právě nevysílá
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVShow Jana Krause - 18.1.2013 - Obrázek 1 Foto:
21.35
DNES V TV
20.00
DNES V TV
21.10
DNES V TV
20.15

reklama