Největší otloukánek seriálu je Šimon Kosík

Cesty domů: Největší otloukánek seriálu je Šimon Kosík - Obrázek 3  Foto: Cesty domů: Největší otloukánek seriálu je Šimon Kosík - Obrázek 3 Foto: All

Šimon Kosík by mohl okamžitě kandidovat na titul Otloukánek roku. V seriálu Cesty domů poslední dobou schytává jednu ránu za druhou. A bude hůř...

Šimonovi ještě ani nevybledl monokl z jeho boxerského oťukávání s feťákem Břéťou, když přišel za Vendy do vily s ránou ve stehně. Pak mu Vendy dala kopačky, takže mu zlomila srdce. A prozradíme, že za pár dílů Šimonovi dokonce půjde o život. Pustí se do něj totiž hulvát Holý. Jak Šimon skončí, je vidět na fotkách.

 

Přestože fotky vypadají dost děsivě, natáčení bylo mnohem jednodušší než třeba zmíněný zápas v boxerském ringu. Největší práci s tímto obrazem měli maskéři. A Šimon, tedy Petr Konáš, se v něm nemusel starat o žádný text ani o obranný postoj. Jen musel věrohodně chrčet. 

 

Asi nejnáročnějším momentem celé scény byly padající vyražené dveře. Holý je samozřejmě nevyrážel doopravdy, to by zničil ateliérovou dekoraci. Byly vysazené a o zárubeň jen opřené, takže když do nich Holý vrazil, letěly okamžitě. Rekvizitáři na dveře přišroubovali panty a kolem poházeli pár třísek, aby dveře vypadaly věrohodně vyražené. „Měl jsem trochu strach, aby dveře nespadly Petrovi Konášovi na hlavu. Já za ně neviděl, tak se muselo vyměřit, kde má stát, abych ho nechtěně opravdu nezranil,“ říká Leoš Juráček, který hraje agresivního Holého.

 

„Tahle scéna nebyla nijak náročná. Měl jsem krvácet do hrudníku, takže pode mnou měla být louže krve. Protože by se ale umělá krev vsákla do dekorace, což by se pak špatně čistilo, tak mě maskéři zakrváceli hlavně na oblečení. Měl jsem zapadlý jazyk a dusil jsem se. V životě jsem nic takového naštěstí neprožil. Nejvážnější úraz, jaký jsem měl, byl otřes mozku,“ vzpomíná Petr Konáš.

 

Šimona v seriálu zachrání Dan, který mu uvolní zapadlý jazyk. „Já jsem něco podobného v životě už zažil. Zachraňoval jsem kluka, který spadl z koně a který měl taky zapadlý jazyk. Tenkrát jsem mu dával dost neodbornou první pomoc a šmátral jsem mu v puse špinavou rukou. Až díky natáčení této scény jsem zjistil, že stačí odborný hmat – a dýchací cesty se samy uvolní. To je dobré vědět, ale doufám, že to už nikdy nebudu potřebovat,“ říká Martin Kraus, představitel Dana.

 

Ve scénáři se původně počítalo s tím, že Holý bude Šimona na kameru opravdu bít. „Pan režisér Jiří Adamec nakonec rozhodl, že tuto situaci nechá na divákově fantazii. Což bylo dobře, přece jen Petr Konáš a já jsme každý jiná váhová kategorie. Já jsem tedy jenom vyrazil dveře, dal mu první ránu a zřídil jsem ho mimo obraz. Takže divák pak už jen vidí, jak Šimon leží na zemi dobitý,“ vysvětluje Leoš Juráček.

 

Leoš Juráček má v seriálu jednu z nejzápornějších rolí, což už se prý trochu promítlo do jeho civilního života. „Měl jsem napůl domluvený podnájem. Po odvysílání prvního dílu seriálu mi ti lidé volali, že už je obsazený. Asi měli strach pustit si mě přes práh. Vlastně jim docela rozumím, já bych se do svého domu taky nepustil, kdybych se viděl,“ smál se Leoš Juráček.

Rosamunde Pilcher: Kolotoč života
Rosamunde Pilcher Foto:
15:30 17:30
95%
DNES V TVShow Jana Krause - 18.1.2013 - Obrázek 1 Foto:
20.15
DNES V TVV novém studiu Top Star Magazínu se představila i moderátorka Eva Perkausová. Foto:
21.30
DNES V TVAutosalon Foto:
20.15

reklama