Nová posila Cest domů: Nenapravitelný optimista Pavel Kříž

Pavel Kříž se představí jako Oskar Čermák Foto: Pavel Kříž se představí jako Oskar ČermákFoto: All

Hereckou sestavu primáckého seriálu Cesty domů doplní Pavel Kříž. Bude hrát životního ztroskotance Oskara Čermáka, manžela Mariany, bývalého špičkového chirurga, který momentálně pracuje na pitevně.

Oskar se v příběhu objeví za velmi vypjaté situace. Seznámíme se s ním při práci, tedy na patologii. Jako jeden z nejlepších chirurgů tam skončil poté, co mu přerostl přes hlavu jeho nešťastný zlozvyk – přílišná náklonnost k alkoholu.

Proto od něj také odešla manželka Mariana (Markéta Hrubešová) s dcerami. Oskar ale není žádný arogantní hulvát, naopak – jemně sarkastický a v podstatě milý ztroskotanec, který je smířený s tím, kam až se propadl. Uklidňuje ho to, že hlouběji už padnout nemůže.

Pavel Kříž říká, že právě tato charakteristika role ho zaujala. Stejně jako jména režisérů, s nimiž bude pracovat, proto nabídku hrát Oskara rád přijal. „Oskar mě baví, líbí se mi, že to není plochá a jednostranná postava. Není podstatné, jestli hraju někoho, kdo se postupně propadá na dno, nebo postavu, která už na dně je a snaží se z něj vyhrabat nahoru.

Zajímá vás postava Oskara? Přečtěte si o něm ZDE

Podstatné je, jestli je co hrát. Což u Oskara je. Jestli mu rozumím? V něčem ano, v něčem ne. Pořád se s ním ještě seznamuju a snažím se dát si dohromady souvislosti a pochopit, proč se chová tak, jak se chová,“ vysvětluje herec.

Cesty domů sledujte na Primě každé pondělí a středu od 20.15.

Pavel Kříž se v Cestách domů po letech opět potkává s Markétou Hrubešovou, která mu tu hraje manželku. „Známe se už dlouho, točili jsme spolu skoro před dvaceti lety film Andělské oči a taky jeden díl ´Básníků´. S Markétou se mi hraje moc dobře,“ říká Pavel Kříž.

Oskar Čermák je kvůli své životní situaci pesimista. Co Pavel Kříž? „Já jsem určitě optimista,“ přiznává herec se svým typickým úsměvem i pohledem.

 

 

 

 

Partie_Kasparovska_Hauptvogel Foto:
11:00 11:50
89%
DNES V TVHlavní postavou nového detektivního seriálu Polda je komisař Bříza  v podání herce Davida Matáska. Foto:
20.15
DNES V TVVylomeniny II Foto:
21.30
DNES V TVSmrtonosná past 4 Foto:
20.00
DNES V TVŽiví mrtví Foto:
22.50
DNES V TVZvláštní chůva Foto:
20.15
DNES V TVChirurgové - reprezent Foto:
22.20

reklama