Nové dětské hvězdy

Cesty domů, Nové dětské hvězdy - Obrázek 4  Foto: Cesty domů, Nové dětské hvězdy - Obrázek 4 Foto: All

O tom, že seriál Cesty domů se rozrostl o pár nových postav a o kterých, jsme už psali. Tentokrát bychom vám rádi víc představili nové herce v dětských rolích.

Řady hereček posílila šestiletá Terezka Švejdová, která hraje Dorotku Vítkovou. Na natáčení dojíždí až z Přerova, proto má-li být na place třeba v 7 hodin ráno, jede s maminkou už den předem a přespí v Praze. Terezka zatím nehrála v žádném filmu ani v reklamě, seriál Cesty domů v ní ale objevil malou velkou hvězdu. Drobná holčička, která letos začala chodit do první třídy, si okamžitě získala celý štáb i herce a její seriálová maminka Tereza Kostková je z ní nadšená. Malá Terezka by samozřejmě chtěla být herečkou, na což se pilně připravuje. Chodí do tanečních kroužků a začne také hrát na flétničku. „Nejvíc se sem pokaždé těším na Mirka Etzlera, je s ním velká legrace. Líbí se mi, jak mě straší. Jednou mi třeba říkal, že v dalším obraze budeme jíst šneky. Nebo nám vypráví vtipy. A líbí se mi taky, když mi říká ,ty bejku´,“ vypráví upovídaná malá velká herečka.

Na Mirka Etzlera se pokaždé těší také Matyáš Leier, který začal od září hrát Ivana Maška. A který dává svému seriálovému otci – přesně tak, jak mu to předepisuje scénář – pořádně zabrat. Matyášovi bude v říjnu jedenáct let a chodí do páté třídy v Dobřichovicích. I pro něj je role v Cestách domů první zkušenost před televizní kamerou, jinak už účinkoval v několika reklamách. „Já se sem těším na všechny lidi, i na to, jak v přestávkách mezi natáčením blbneme se Standou Havrdou, který hraje mého bráchu Jonáše. Ve skutečnosti žádného bráchu nemám, tak jsem rád, že si ho užiju alespoň v seriálu,“ říká. Matyáše kromě hraní baví také fotbal a chodí na basket. Už tři roky hraje na klavír, nejraději boogie. V budoucnu by chtěl být seriálový herec, divadlo ho zatím prý moc neláká.

Divadlo naopak hodně zajímá posledního z nových herců – Jonáše Zimu, který hraje Filípka Sluku, malého brášku policistky Terezy, s nímž se víc seznámíte v dalších dílech Cest domů. Sedmiletý Jonáš je ve svém věku už zkušený herec; účinkoval na divadle, ve filmu, televizi i reklamách . Hrál například synka Soni Norisové a Davida Matáska v Přešlapech a spolu se svou desetiletou sestrou Agátou si zahráli děti Terezy Brodské v seriálu Dokonalý svět, hlasem provází jedno vánoční představení v Divadle Gong. Protože Jonáš je takzvaně odkojený jevištěm, v divadle je jako doma. Nejčastěji v Divadle v Dlouhé, kde účinkují jeho rodiče – Magdalena Zimová a Karel Zima, který v Cestách domů hraje menší roli gaunera Rokose. „Za mámou a tátou chodím do divadla často, představení, ve kterých hrají, znám skoro nazpaměť. Ale líbí se mi třeba i v divadle Minor,“ říká Jonáš. Kromě herectví ho baví hip hop, plavání a potápění a má také dost netypického koníčka – rád vaří.

V novém studiu Top Star Magazínu se představila i moderátorka Eva Perkausová. Foto:
21:30 22:30
10%
DNES V TVDr. Dokonalý Foto:
20.15
DNES V TVV novém studiu Top Star Magazínu se představila i moderátorka Eva Perkausová. Foto:
21.30
DNES V TVAutosalon Foto:
20.15

reklama