Nové tváře seriálu Cesty domů

Cesty domů: Kateřina Brožová alias Helena Šeborová Foto: Cesty domů: Kateřina Brožová alias Helena ŠeborováFoto: All

Každá další série Cest domů divákům nabídne nové postavy. Nejinak tomu bude i v páté řadě. Na koho se můžeme těšit?

Do děje vstoupí úplně nová rodina – Janákovi. Nejvýraznější osobností je bezesporu Helena Šeborová (Kateřina Brožová).  Krásná žena, bývalá modelka, která Václava – hlavu rodiny (Petr Štěpánek) poznala v době, kdy jeho manželství procházelo krizí. Přestože jí to Václav mnohokrát nabídl, nevzala si ho. Nechtěla od jeho dětí slyšet, že si tátu vzala jen pro peníze. Helena má svou třináctou komnatu, bolavé místo, které se stále ozývá. Nemá s Václavem dítě, kterému by věnovala lásku a pozornost. Proto se zaměří na děti cizí, které potřebují její pomoc. Stává se ředitelkou Nadace Lucinka a z Václavem vydělaných peněz financuje operace v zahraničí, zdravotní klauny pro nemocnice a další projekty.

 

Kateřina Brožová se narodila 9. února 1968 v Praze. Vystudovala DAMU a poté začala hrát v Divadle na Vinohradech (např. v inscenacích Poprask na laguně, Cid, Tanec na konci léta, Jak je důležité míti Filipa). Od roku 2000 je na volné noze a hostuje v různých divadlech. V Karlíně ji můžeme vidět například v muzikálu Noc na Karlštejně, v divadle Broadway v muzikálu Kat Mydlář, v divadle Kalich v Galileovi, v Goja Music Hall v Bídnících, v Divadle Bez zábradlí v Terase a v Divadle Palace v komedii A do pyžam! Televizní diváci Kateřinu znají zejména ze seriálů (Hříchy pro pátera Knoxe, Život na zámku, Detektiv Martin Tomsa, O ztracené lásce a další). Není ji ale cizí ani film (Stav ztroskotání, Kamarád do deště, Rukama nevinnosti, Znásilnění, Stará láska nerezaví, Slečna Guru, Hranaři, Czech Made Man, Bastardi 2 a 3). Kromě herectví a dabingu se profesionálně věnuje také zpěvu. Natočila čtyři sólové desky, vystupuje s různými orchestry, má ráda swing a jazz. S podnikatelem Zdeňkem Tomanem má desetiletou dceru Kateřinu. Je rozvedená. Ráda jezdí na koni a rybaří.

 

Hlavou rodiny Janákových je podnikatel Václav Janák (Petr Štěpánek). Obchodník a ekonom ze staré školy, workoholik, který vždycky stavěl práci na první místo. V životě mnohé vybudoval, ale také o dost přišel. Teď hrozí, že přijde o víc. Firmě se nedaří jako dřív, což se odráží na jeho zdravotním stavu. Je s infarktem hospitalizovaný v Hradišti na kardiochirurgii a musí si vybrat – buď přestane okamžitě kouřit, pít a stresovat se, nebo se nedožije Vánoc. Václav, který je zvyklý řídit firmu, se najednou musí smířit s faktem, že svému zdraví velet nemůže. Jak se s tím vyrovná?

 

Petr Štěpánek se narodil 2. 10. 1948 v Praze do herecké rodiny. Absolvoval DAMU a hostoval v Národním divadle, kde byl poté přes dvacet let v angažmá. V současnosti působí například v Hudebním divadle v Karlíně, kde hraje v muzikálu Noc na Karlštejně. V Divadle Ungelt ho můžeme vidět v inscenaci Vzpomínky zůstanou a na jeho Letní scéně ve francouzské hříčce Sklenice vody. Účinkuje také v Divadle ABC v Dobře rozehrané partii a v Divadle Broadway v muzikálu  Vánoční zázrak aneb Sliby se maj plnit o Vánocích. Petr Štěpánek hrál v mnoha pohádkách, některé z nich režírovala jeho zesnulá žena Vlasta Janečková (např. O hloupé Havířce, Krásná čarodějka, O podezíravém králi, O chudém královstvíčku). Jeho nejznámější pohádkovou rolí je ale princ ve Zlatovlásce. Petra Štěpánka jsme mohli vidět také v televizních inscenacích a seriálech Záhada hlavolamu, Kamarádi, Dobrodružství kriminalistiky, Noc pastýřů, Černá karta a mnoha dalších. Filmové role: Údolí včel, Luk královny Dorotky, Tajemství velikého vypravěče, Princ Bajaja, Hodina života, Perfektní manžel a jiných. Petr Štěpánek rád relaxuje v přírodě – třeba na Šumavě –, zajímá ho všechno kolem vína.

 

Evička Janáková, kterou ztvárnila Kristýna Janáčková, je rozmazlená mladá dáma, která má pocit, že všichni jsou na světě proto, aby jí pomáhali. Ona je zase povolaná škodit maceše Heleně, kterou viní z rozpadu své rodiny. Jako dcera bohatého otce má Eva všechno. Kromě jediného – lásky oddaného muže. Vlastně jeden takový existuje. Je to její pětiletý syn Marek. O chlapečkově otci se to ale říct nedá. Opustil Kristýnu krátce po Marečkově narození. A tak Eva dál hledá vysněného prince.

 

Kristýna Janáčková se narodila 4. září 1981 ve Vsetíně. Oba rodiče jsou lékaři, a proto doufali, že dcera půjde v jejich stopách. Ta ale od dětství toužila stát se herečkou. Studovala gymnázium, v jehož průběhu navštěvovala dramatický soubor a herecké semináře. Během hostování ve zlínském divadle získala angažmá v Komorní scéně Aréna v Ostravě a působila zde tři roky. Poté se přestěhovala do Prahy, kde s Jiřím Strachem natočila třídílnou detektivku Ďáblova lest, v níž si zahrála studentku archeologie Kláru. Mohli jsme ji vidět také v pohádce Království potoků jako princeznu Annu, spolupracovala na pohádkách O království z nudlí a Princezna Ano a na seriálech Aféry, První oddělení a Policie Modrava. Obsazena byla rovněž do televizních filmů Berthen a Kája a Zabi. Momentálně ji můžeme vidět také ve dvou zájezdových představeních – Zdravý nemocný a Benátky pod sněhem. Kristýna má staršího bratra – režiséra Zdeňka Janáčka. Ráda cestuje a jako holka z Valašska miluje domácí slivovici. Je svobodná, žije s přítelem.

 

Filip Janák, Václavův syn, pracuje s otcem ve firmě. Hraje ho Miloslav Tichý. Na první pohled sympaťák, který suverenitou a smyslem pro ironii zakrývá plachost. I on touží po vyrovnaném partnerském vztahu a marně bojuje s city, které ho zaplavily. Cítí je totiž k  nejméně vhodné osobě. Kromě toho se snaží vymezit vůči otci. Jako mladý dravý podnikatel začíná mít odlišné názory na získávání zakázek a rád by měl větší rozhodovací právo. Zvažuje, že pokud se s otcem i nadále neshodne, založí si vlastní byznys.

 

Miloslav Tichý se narodil 19. 2. 1985 v Mělníku, ale od čtyř let vyrůstal v Praze. Vystudoval  DAMU. Tři roky byl v angažmá ve Východočeském divadle v Pardubicích, kde ho stále ještě můžeme vidět v inscenacích Sen noci svatojánské, Zvoník Matky Boží, Pomsta à la netopýr, Čachtická paní a dalších. Hostuje také v Divadle v Celetné v Praze, například v inscenacích Rozmarné léto a ve hře Běsi. Mohli jsme ho vidět například v seriálech Světla pasáže, Vyprávěj, v televizním filmu Aplaus a v cyklu 3 + 1 s Miroslavem Donutilem. Zajímá se o tanec, chodí na jógu. Je ženatý s herečkou Petrou Špalkovou, s níž má tříletého syna Lojzíka.

 

Do děje páté řady zasáhne také dvojice žen. Mladší se jmenuje Anička Juklová a hraje ji Barbora Seidlová. Anička je mladá učitelka na základní škole, kam chodí Ivan s Jonášem a Dorotkou. Z nějakých záhadných důvodů funguje jako magnet na průšvihy. Dějí se jak jí, tak druhým lidem. Jako by měla nějakou špatnou karmu. Poslední průšvih je pořádný. Jeden z jejích žáků se těžce zraní a je obviněna ze zanedbání povinností. Případ vyšetřuje policie. Anička má opět chuť hodit na záda batoh, utéct někam hodně daleko a začít znovu a s čistým štítem.

 

Barbora Seidlová se narodila 23. 5. 1981 v Břeclavi, ale vyrůstala v Mikulově. Vystudovala brněnskou konzervatoř a poté DAMU v Praze. Ještě během studií na konzervatoři ji režisér Karel Smyczek obsadil do televizního filmu Romeo, Julie a tma a poté do role princezny Zubejdy ve filmu Lotrando a Zubejda. Viděli jsme ji také v seriálech a televizních inscenacích Místo nahoře, Stín viny, Hodný chlapec či Když chcípne pes a v pohádce Elixír a Halíbela. Filmové příležitosti dostala ve Snowboarďácích, Boleru, v Maharal – Tajemství talismanu (i seriál), snímku Zemský ráj to napohled, Odcházení a dalších. Věnuje se autorské tvorbě, působí v divadle MALÉhRY, s nímž účinkuje v Brně i v Praze v představeních Vepřo, knedlo, zelo aneb Tři sestry a Pepan, Nebe?, Díra aneb Dobrý den, pane Formane a Peklo. Vidět ji můžeme i v Činoherním klubu v Praze v představení Dámský krejčí. Barbora žije v Brně, miluje Itálii, ráda jezdí na kole a tvrdí o sobě, že je perfekcionistka.

 

Aničce v jejích naivních záměrech brání její matka – zdravotní sestra Dagmar Juklová (Dana Batulková). Dagmar chce Aničce pomoct. Opustí proto práci v Praze a přestěhuje se za Aničkou do Hradiště. Má štěstí, protože tu velice brzy najde místo. Nastupuje na kardiochirurgii jako vrchní sestra. Dagmar je úplně jiná než precizní Zlata. Hubatá, do všeho mluví, je jí všude plno. Vlastně by mohla rovnou operovat. A ještě jeden úkol si Dagmar vytyčila – najít Aničce ženicha. Nejlépe nějakého doktora.

 

Dana Batulková se narodila16.3. 1958 v Praze. Původně se chtěla věnovat angličtině, ale nakonec vystudovala DAMU. Prošla divadly na Kladně a v Mladé Boleslavi, pět let byla v angažmá v Divadle Komedie. Momentálně ji můžeme vidět v Městských divadlech pražských v představeních Holky z kalendáře, Vše o mé matce, Ostatní světy, Gold za všechny peníze, Prolomit vlny, České Vánoce ad.  V rámci slovenských Letních shakespearovských slavností hraje v Richardu III. Proslavil ji film Milana Šteindlera Vrať se do hrobu, zahrála si i ve snímcích Děvčátko a Bastardi 3. Televizní role: seriály Horákovi, Redakce, Náměstíčko, Četnické humoresky  a Comeback, inscenace Maestro, Volavka, Proč pláčeš, břízo bílá, Strážní andělé, Nezvěstní, Maryška, Archiv ad. Vyhrála třetí řadu taneční televizní soutěže StarDance – Když hvězdy tančí. V roce 2009 získala Cenu Týtý v kategorii Objev roku. Žije za Prahou, ráda pracuje na zahradě, sbírá anděly. Je rozvedená, ze vztahu s hercem Davidem Prachařem má syna Jakuba, herce a hudebníka, a dceru Marianu.


Malér Aničky Juklové řeší obecná kriminálka, kde se kromě již starých známých postav potkáme i s novou posilou – poručicí Květou Kučerovou. Hraje ji Kateřina Hrachovcová. Květa je trochu splašená máma dvou dětí, která v hlavě průběžně přepíná mezi planými neštovicemi potomků a případy, jenž právě řeší s kolegy. Přestože je trochu rozpolcená, je Honzovi Maškovi s Robertem Vejnarem plnohodnotným parťákem.

 

Kateřina Hrachovcová se narodila v září 1974 v Praze. Vystudovala Pražskou konzervatoř. Hostovala v divadlech Jiřího Wolkera, v Divadle ABC, v Řeznické, na  plzeňských scénách J. K. Tyla a Alfa a v alternativním divadle ANPU. Do povědomí diváků se zapsala rolí v seriálu Život na zámku. Viděli jsme ji také v seriálech Náměstíčko, To nevymyslíš a O ztracené lásce a v inscenacích Městem chodí Mikuláš, Elixír lásky, Vraždy a něžnosti či Revizor. Kateřina uváděla s Alešem Ulmem pořad Věšák a s Martinem Dejdarem Mazec. Momentálně účinkuje v Divadle Palace v komediích Velká zebra, A do pyžam! a Divadelní komedii. V divadelní společnosti Háta hraje s Lukášem Vaculíkem v představení Básník a kočka. Má cirkusového psa Punťu a „pana Kočku“ Felixe (toho bez kolotoče :-)). Ráda relaxuje při sportu a podniká dlouhé procházky do přírody. Říká o sobě, že nezkazí žádnou legraci, a pokud má vedle sebe pohotového partnera, těší ji improvizace. Je vdaná za veterináře Jana Herčíka.

Moderátoři Diváckých zpráv Lucie Šilhánová a Tomáš Kraus. Foto:
19:40 19:55
11%
DNES V TVChalupáři Foto:
20.15
DNES V TVČesko vaří s Pohlreichem ŽIVĚ Foto:
21.30

reklama