Obě maminky jsou moc fajn

Cesty domů, Obě maminky Foto: Cesty domů, Obě maminkyFoto: Prima

Kači se splnil velký sen. Jak jste mohli vidět ve 45. díle, konečně se po patnácti letech seznámila se svým synem. Ten se jmenuje Ondra a hraje ho Adam Mišík.

Když ke Kači přišli manželé Dvořáčkovi s Ondrou poprvé na návštěvu, s úžasem sledovala, že její syn je krásný, chytrý a vtipný kluk. Navíc po ní zdědil zálibu v rockové muzice. Sám má totiž kapelu, v níž zpívá a hraje na kytaru. Jenže každé štěstí má své ale. Paní Dvořáčková Kači prozradí, že Ondra měl před časem autonehodu a od té doby má velké zdravotní problémy, musí pravidelně chodit na dialýzu.  Pomohla by mu transplantace, pro niž je ideálním dárcem přímý příbuzný.  A to je také hlavní důvod, proč Dvořáčkovi Kači kontaktovali.

 

Ondru hraje třináctiletý Adam Mišík, syn rockového zpěváka, skladatele a textaře Vladimíra Mišíka.  Hned první natáčecí den měl šest obrazů, se kterými si hravě poradil. Před kamerou totiž není žádným nováčkem, objevil se v několika seriálech a pohádkách, zahrál si také například jednoho ze synů Ani Geislerové v Krásce v nesnázích a účinkuje i v mezinárodních projektech zahraničních filmových produkcí. Pro roli Ondry je jako stvořený, protože i on sám už přes rok vystupuje se svou vlastní kapelou, která si říká The Colorblinds, tedy Barvoslepí. Tvoří ji kromě něj Štěpán Krtička a bratři Marek a Prokop Fialkovi.  Adam se pochlubil, že kluci už mají za sebou dost koncertů, zahráli si s kapelami Mig21 a NightWork a začátkem dubna jim vyšla první deska. Část Adamovy kapely jste mohli vidět i v seriálu, stejně jako jeho muzikantské umění.

 

Adam byl v ateliéru okamžitě jako doma. „S Ondrou ze seriálu toho mám hodně společnýho. Nejen že je taky rocker, ale je docela citlivej a někdy zbrklej, stejně jako já. Rozumím mu a hraje se mi dobře,“ řekl Adam Mišík. K souznění se seriálovou postavou pomohlo i to, že Adam hrál ve svém rockerském oblečení, které je pro něj běžné. Se smíchem vysvětloval, že se mu ulevilo, protože se bál, do čeho by ho kostymérky oblékly. Pochvaloval si i to, že může hrát v češtině. „Je to příjemná změna, naposledy jsem natáčel se zahraniční produkcí v angličtině seriál o rodině Borgiů .  Nemám s ní problém, naopak, někdy se mi líp hraje v angličtině než v češtině. Písničky skládám raději v angličtině a zpívám jedině tak, neumím si představit, že bych zpíval v češtině,“ vysvětloval.

 

Adam se moc líbil i svým seriálovým kolegům. „Potěšil mě jako herec i jako člověk a jsem rád, že syna Kači hraje právě on. Udělalo mi radost, že jsem si s ním mohl zahrát v jiném obraze na kytaru,“ řekl o něm představitel Ríši Jan Zadražil, který sám také hraje na kytaru.  Své seriálové maminky - Kamilu Špráchalovou  jako Kači i Martinu Bezouškovou (dříve Gasparovičovou), která hraje paní Dvořáčkovou, si Adam získal přirozeným vystupováním i tím, že už ve třinácti letech jasno, čemu se chce v budoucnu věnovat.  Ocenily, že je ve svém věku už zkušený herec a také šikovný hudebník. Adam jim také vysekl poklonu. „Obě jsou moc fajn a vypadají tak... fresh. Teda svěží,“ vyjádřil se mladý rocker.

Místo činu: Mnichov Foto:
00:30 02:25
55%
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVShow Jana Krause - 18.1.2013 - Obrázek 1 Foto:
21.35
DNES V TV
20.00
DNES V TV
21.10
DNES V TV
20.15

reklama