Patricie Soukupová vyzvala Viktora Limra na souboj

Cesty domů: Patricie Soukupová vyzvala Viktora Limra na souboj - Obrázek 12 Foto: Cesty domů: Patricie Soukupová vyzvala Viktora Limra na souboj - Obrázek 12Foto: www.iprima.cz

Seriál charitativních běhů RunTour České pojišťovny 2012, který podporují i Cesty domů, má za sebou pátou zastávku. V Hradci Králové se na trať pětikilometrového závodu na Náměstí Svobody postavily herečky Patricie Soukupová a Barbara Lukešová.

Sportovní dopoledne trochu komplikovalo upršené počasí i fakt, že léto je dávno za námi a nastoupilo období viróz. Někteří účastníci se z běhu omluvili a závod musela oželet i mluvčí Fakultní nemocnice Motol Pavlína Danková. „Já i můj přítel se potýkáme s nějakou virózou, ale doufáme, že za čtrnáct dní v Českých Budějovicích už poběžíme,“ říkala. Závodníkům chyběl i Viktor Limr, který běžel už třikrát, ale tentokrát kvůli zájezdu s divadelním představením nemohl.

 

Viróza zkomplikovala plány i herečce Barbaře Lukešové, která hraje v seriálu Cesty domů zdravotní sestru – paní Holou. „Chtěla jsem to zvládnout, ale trochu jsem podcenila své síly, protože jsem nachlazená a špatně se mi dýchalo. Tak jsem musela závod po několika stech metrech vzdát. Já jsem dřív běhávala a věnovala se atletice a dalším sportům, teď hraju hlavně tenis. Ale mí synové dělají atletiku, a to přímo na Dukle, tedy ve stejném klubu jako olympionik David Svoboda, který se závodu taky zúčastnil. Proto jsem si ho nechala pro kluky podepsat. Oni mu moc fandí, budou mít radost. Já vím, že herci z Cest domů se zavázali, že kdo závod nedoběhne, půjde dětem do Motola, kterým je výtěžek všech závodů určený, číst pohádky. Tak já se ke čtení hned hlásím,“ smála se herečka.

 

Patricie Soukupová, která hraje v seriálu dceru svého skutečného otce Pavla Soukupa, závod doběhla a skončila se skvělým časem necelých 28 minut. „Původně jsem chtěla běžet deset kilometrů, ale nešlo to. Zhruba v půlce závodu jsem měla krizi a chtěla skončit, ale kolem mě běžící lidi mě vyhecovali a já pokračovala. Závodu jsem se nebála, běhám na páse v posilovně a třeba na soustředění s taekwondem jsem běhala v Krkonoších po kopcích. Jinak na konzervatoři, kterou studuju, mám pohybu taky dost. Akrobacii, různé druhy tance. Na tanec chodím i mimo a dělám i balet,“ vypočítávala Patricie. Když po závodě zjistila, že její čas byl jen o pár vteřin horší než čas Viktora Limra z předchozího běhu v Olomouci, vyzvala jej na souboj. „Pokud Viktor příští závod v Českých Budějovicích poběží, tak uvidí, zač je toho loket,“ smála se. A pak si nechala taky podepsat zlatého olympionika Davida Svobodu, a to přímo na odhalené bříško. „Sledovala jsem ho během olympiády v televizi. Moc jsem mu fandila a smála se jeho rozhovorům, protože byl vždycky vtipnej. Jsem ráda, že jsem se tu s ním mohla potkat osobně,“ říkala herečka. 

 

David Svoboda, moderní pětibojař, který si přivezl z Londýna zlatou medaili, si závod nenechal ujít. „Od olympiády jsem nijak netrénoval a absolvoval jen dva podobné veřejné běhy. Dal jsem si předsevzetí, že nebudu závodit a běh si jen užiju, protože jsem měsíc nic nedělal. Tak jsem se jen tak proběhl deset kilometrů s úsměvem na tváři. Bylo to fajn a rád jsem tuhle dobrou věc podpořil,“ řekl olympionik poté, co se podepsal dlouhému zástupu žadatelů o autogram.

 

Seriál charitativních běhů RunTour České pojišťovny 2012 pokračuje 7. října závodem v Českých Budějovicích. Završí jej o týden později poslední závod v Praze na Ladronce. Během slavnostního odpoledne, které na něj naváže, pak bude předán Dětskému kardiocentru Fakultní nemocnice v pražském Motole výtěžek z celého tohoto charitativního projektu.

 

Vraždy v Midsomeru XV Foto:
14:50 17:00
62%
DNES V TV
20.15
DNES V TV
22.20
DNES V TVČas smrti Foto:
20.15
DNES V TVRush Foto:
22.20

reklama