Pavel Rímský: Na roli klaďase jsem se těšil

Pavel Rímský: Na roli klaďase jsem se těšil - Obrázek 5 Foto: Pavel Rímský: Na roli klaďase jsem se těšil - Obrázek 5Foto: www.iprima.cz

Pokud jste si v Cestách domů oblíbili hubatou vrchní sestru Dášu v podání Dany Batulkové, zanedlouho budete mít možnost se o ní dozvědět něco víc. Na scénu totiž vstoupí Dušan, její osudový muž, kterého hraje Pavel Rímský. Potkáte se s ním poprvé ve 145. díle.

První obraz, který spolu Dana Batulková s Pavlem Rímským točili, se odehrával v nemocnici, kde Dáša pracuje jako vrchní sestra. „První natáčecí den byl příjemný, cítil jsem se tu hned dobře. S Jirkou Adamcem už jsem se sešel na jiném projektu, znám jeho styl práce, takže jsem do natáčení vplul jako do bavlnky,“ pochvaluje si Pavel Rímský.

 

Protože se ale seriál točí na přeskáčku, v ději se Dáša s Dušanem poprvé potkají v hospodě, kam Dušan Dášu pozval. A nad lahví dobrého vína jí vypráví, co ho za posledních pár let, kdy se neviděli, potkalo. Mimochodem vypráví jí to nádherným hlasem, který jsme zvyklí slýchat například z úst Tommyho Lee Jonese, Morgana Freemana nebo Sylvestera Stalloneho.

 

Obsah vyprávění ale není zdaleka tak okouzlující, jako je hlas Pavla Rímského. Dušan byl několik let zavřený a zdá se, že do vězení se dostal jen kvůli nepříjemnému a zbytečnému nedorozumění, v němž hraje zásadní roli Dášina dcera Anička (Bára Seidlová). A Dušan přijel za oběma ženami, aby si s nimi všechno vyříkal a záležitost uzavřel. Nemá v sobě žádnou zášť, nechce se mstít, ale chce žít s Dášou, kterou přese všechno miluje, a všechny ty roky ve vězení ho nad vodou držela jen vzpomínka na ni. Na scénu tedy Dušan vstoupí s puncem grázla, ale postupně se začne ukazovat, že je všechno jinak.

 

„Ta postava mě zaujala, protože má zajímavý vývoj. Je to chlapík, který měl v životě pekelnou smůlu. Já většinou dostávám role grázlů, ale Dušan je jiný. Většina herců hraje kladné role a těší se na úlohu záporáka, já to mám přesně obráceně.  V různých rolích jsem si zahrál řadu lumpů a užil si spoustu stříleček, rvaček a akčních scén. Proto jsem se těšil na kladnou roli. Tedy zatím se Dušan jeví spíš jako klaďas. Uvidím, jak se vyvrbí dál,“ říká herec.

 

A co říká Pavel Rímský na své herecké kolegyně, s nimiž se před kamerou potkává v Cestách domů nejčastěji? „Báru Seidlovou jsem už znal, točili jsme spolu například film Zemský ráj to napohled. Ale těšil jsem se, že budu hrát s Danuškou. Víme o sobě a přátelíme se, ale nikdy jsme se před kamerou ani na divadle nepotkali. Až tady. A já jsem moc rád, ona je bezvadná, hned jsme si padli do noty a mně se s ní moc dobře hraje,“ pochvaluje si Pavel Rímský.

Siska Foto:
12:10 13:35
65%
DNES V TVChalupáři Foto:
20.15
DNES V TVČesko vaří s Pohlreichem ŽIVĚ Foto:
21.30

reklama