Pavel Soukup: Advent s Vejnarem a Mozartem

Cesty domů: Pavel Soukup Foto: Cesty domů: Pavel SoukupFoto: All

Pavel Soukup tráví Vánoce někdy doma, někdy na chalupě, záleží na počasí. A taky na tom, kolik má práce. Někdy se ale stane, že se mu pracovní nabídky roztomile prolnou.

„Dostal jsem dost zajímavou nabídku, která určitě souvisí s tím, že v Cestách domů hraju policejního kapitána Vejnara. V pondělí 12. prosince vystoupím v 18 hodin ve Španělském sále Pražského hradu s orchestrem Hradní stráže. Na předvánočním večírku ministerstva vnitra budu recitovat Mozarta v Praze od Jaroslava Seiferta. V premiéře zazní úryvky ze serenády č. 10 B dur „Gran Partita“, na jejíž uvedení se čekalo celých 60 let. Dirigent Václav Talich totiž požádal před lety básníka Jaroslava Seiferta o něco, čím by proložil Mozartovu serenádu. A Seifert složil třináct rondeaux, která nazval Mozart v Praze. Václav Talich se ale jejich uvedení nedožil. Takže v pondělí bude mít premiéru tento jedinečný koncert pod taktovkou dirigenta plukovníka Jiřího Kubíka s dechovou sekcí orchestru Hradní stráže a Policie ČR s kapitánem Robertem Vejnarem. A Robert Vejnar se – maskovaný za Pavla Soukupa – také setká s ministrem vnitra, policejním prezidentem i generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru. To se jen tak nepoštěstí ani skutečnému policajtovi, natož seriálovému,“ smál se Pavel Soukup.  

 

Pavel Soukup tráví originálně nejen čas adventu, ale někdy i samotné svátky vánoční. „Některé vánoční rituály jsme si trochu uzpůsobili. Nečekáme za každou cenu, až se rozsvítí první hvězdička, ale operativně měníme čas, kdy k nám Ježíšek přiletí. Jednou to bylo ve dvě odpoledne a jiný rok, protože některé dárky Ježíšek zapomněl předat, přiletěl ještě jednou druhý den ráno. Má žena umí vymýšlet neobvyklé dárky. Jednou mi dala například diktafon i s externím mikrofonem. Použil jsem ho zatím jen párkrát. Ale já ji jednou hodně překvapil. Po dvanácti letech manželství jsem jí daroval druhý snubní prstýnek. Schoval jsem ho na stromeček do jedné z kouliček a ona si ho tam musela najít, takže nadělování dárků měla tak trochu jako bojovku,“ vzpomínal herec.

 

Manželka Pavla Soukupa alias Roberta Vejnara Isabela je nejen vynalézavá dárkyně, ale také výtečná kuchařka. Poprosili jsme ji o jeden nejen vánoční recept.

Komplikace Foto:
00:20 01:15
45%
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVZdeněk se kření Foto:
21.30
DNES V TV
20.00

reklama