Tyhle fotky vás pobaví. Miroslav Etzler v roli bezdomovce

Proto Miroslav Etler nafotil tyto fotky pro kalendář Armády spásy Foto: Proto Miroslav Etler nafotil tyto fotky pro kalendář Armády spásyFoto: All

Ale zároveň tyto fotky ve vás vyvolají řadu otázek. Miroslav Etzler, policejní kapitán z našeho seriálu Cesty domů, se na chvíli ocitl v kůži bezdomovce. Do situace muže na ulici se vžil ne v rámci nějaké nové role, ale kvůli charitativním účelům.

Uválený kabát a beztvarou hučku si na sebe oblékl kvůli fotce pro charitativní kalendář Armády spásy. A protože je Mirek perfekcionista a chtěl působit co nejvíc věrohodně, ještě se nechal patřičně ušpinit.

„Na ulici všichni běžně vídáme spoustu starých, nemocných nebo postižených lidí, ale taky lidi, kteří se ocitli v nouzi. Soucítím s nimi. Zaplaťpánbůh, že existuje organizace, jako je Armáda spásy, která takovýmto lidem pomáhá a snaží se jim ukázat cestu, jak se z této zoufalé situace dostat," vysvětloval Miroslav Etzler s tím, že nikdo z nás nikdy neví, kdy se může dostat do potíží.

"I já jsem si v životě prošel nelehkým obdobím a sáhl si na dno. Proto vím, že ocitnout se v situaci, kdy nemáte nejen na nájem, ale třeba ani na jídlo, a není nikdo, kdo by vám pomohl, kdy nemáte kde složit hlavu, jste vděční za hrnek čaje nebo talíř polévky, může být snadnější, než si myslíte. Praví přátelé se od člověka, který se ocitne v nouzi, neotáčejí. Ale kolik takových přátel máme, že?,“ řekl herec.

Tady si poslechněte rozhovor s hercem:

Fotografie vznikla do charitativního kalendáře Armády spásy pro rok 2014. „Hlavní myšlenka kalendáře je ta, že kdokoliv může spadnout z vrcholu až na samé dno – na ulici. Že bezdomovectví se může týkat každého z nás,“ říká Pavla Vopeláková, tajemnice Národního velitele Armády spásy v České republice. Kromě Miroslava Etzlera oslovila Armáda spásy pro focení například zpěváky Ilonu Csákovou a Vlastu Horvátha, novináře Janka Kroupu, hrudního chirurga Pavla Pafka, hudebního skladatele a dirigenta Varhana Orchestroviče Bauera a další.

 

Článek

Maketa střev se dá využít k různým účelům

Tohle není box hvězd seriálu Cesty domů, ale prevence rakoviny tlustého střeva

Miroslav Etzler dělal zdravotní osvětu a na natáčení seriálu Cesty domů přivezl do pražské nemocnice IKEM nezvyklou rekvizitu. Nafukovací maketu tlustého střeva.

 

Článek

Dav herce Cest domů roztrhl a tak šli každý sám

Cesty domů podpořily pochod proti rakovině

Herci ze seriálu Cesty domů podpořili Avon Pochod proti rakovině prsu. Spolu s více než osmnáctitisícovým davem se o víkendu vydali na pětikilometrovou trasu centrem Prahy.
Hlavní postavou nového detektivního seriálu Polda je komisař Bříza  v podání herce Davida Matáska. Foto:
21:30 22:45
62%
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVHlavní postavou nového detektivního seriálu Polda je komisař Bříza  v podání herce Davida Matáska. Foto:
21.30
DNES V TV
20.00

reklama