Vánoce s Cestami domů

Cesty domů - Vánoční - Ladislav Potměšil Foto: Cesty domů - Vánoční - Ladislav PotměšilFoto: www.iprima.cz

Jak tráví předvánoční čas i svátky samotní oblíbení herci z primáckého seriálu Cesty domů? Posíláme vám jejich vánoční historky a vzpomínky.

Ladislav Potměšil

Vánoce mám pořád rád, od dětství jsou to pro mě druhé nejkrásnější svátky v roce, spolu s Velikonocemi. Trávíme je každý rok stejně. Pár dní před Vánocemi jedeme do Plzně za rodinou naší dcery a za vnoučaty, vezeme jim krabici s cukrovím a dárky. Den před Štědrým dnem se ženou Jájou nazdobíme stromeček, přijdou synové, připravujeme salát, posedíme, popovídáme. Na Vánocích mě nebaví jen nakupování dárků, mám rád, když ho mám rychle za sebou, ale většinu dárků za mě naštěstí obstarává žena. Mně udělá pod stromkem radost všechno. Na co si potrpím? Třeba na dobrou whisky, nejlépe irskou. Jestli jsem se někdy nějakým dárkem Jájince netrefil do vkusu, nevím. Já na ní takový pocit nepoznám, ona má vždycky radost, tak doufám, že jsem vždycky dobře vybral.

Kateřina Brožová

Vánoce jsou pro mě nejkrásnější dny v roce. Jako dítě jsem je hodně prožívala. Mrzí mě, že v posledních letech se z těchto krásných svátků stává spotřební záležitost, které bohužel do určité míry podléhám i já, když se snažím splnit všechna přání svým nejbližším. Navíc v tomto období na mě padá zvláštní nostalgie a trochu i smutek. Uvědomuji si, že další rok je pryč, ohlížím se zpátky, vzpomínám na to, co jsem za celý rok zažila. Ale přesto si Vánoce užívám se svou dcerou Kačenkou a svými rodiči. Peču tak pět šest druhů cukroví, nesmějí chybět vanilkové rohlíčky, které máme nejraději, chystám rybu a salát. Máme tradiční a krásné svátky.

Pavel Rímský

Když se řekne slovo Vánoce, vybaví se mi mé dětství a krásné a poetické svátky u babičky a dědečka v Přelouči na Pardubicku. Vzpomínám si, jak jsem zhruba ve druhé třídě dostal své první hodinky. O ně jsem si Ježíškovi nepsal, ale když jsem je dostal, měl jsem z nich ohromnou radost. Vánoce trávím vždycky doma, nejezdíme do ciziny. Těším se na to, že s námi budou děti, které různě létají po světě. Vánoce mám rád přesto, že k nim vždycky patří trocha stresu a nervozity a shánění dárků. A nechápu lidi, kteří – pokud nemají nějaký vážný a třeba tragický důvod – tvrdí, že tyto svátky nesnášejí.

 

Prostřeno - img zastupce Foto:
17:45 18:55
11%
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVHlavní postavou nového detektivního seriálu Polda je komisař Bříza  v podání herce Davida Matáska. Foto:
21.30
DNES V TV
20.00

reklama