Vánoce s Cestami domů II

Cesty domů - Vánoční - Tereza Kostková Foto: Cesty domů - Vánoční - Tereza KostkováFoto: www.iprima.cz

Jak tráví předvánoční čas i svátky samotní oblíbení herci z primáckého seriálu Cesty domů? Posíláme vám jejich vánoční historky a vzpomínky.

Tereza Kostková

Když se vysloví slovo Vánoce, vybaví se mi nejen slavnostní večeře a rozdávání dárků, ale celá ta atmosféra období, které začíná už adventem. Vánoce pro mě voní jedinou vůní rozdělenou do mnoha dní a já si je užívám jako celek. Ráda vzpomínám na Vánoce svého dětství a tyto svátky si teď užívám ještě víc prostřednictvím svého syna. Tento rok je pro mě trochu hektický, protože se mi sešlo hodně práce najednou. Proto ani nemám čas podléhat nějakému přehnanému uklízení a nakupování. Nákupní centra nevymetám, ale vždycky si najdu čas a nápad na to, jaké koupit vánoční dárky. Před Vánoci uklízím, ale pokud vynechám nějaký šuplík nebo skříňku, protože mě zaujala nějaká jiná činnost, vůbec mi to nevadí. Je fajn se v tomto období – ale vlastně kdykoliv jindy – prostě zastavit, užít si ten daný moment i za cenu toho, že člověk nestihne všechno, co měl naplánované.

 

Viktor Limr

Vánoce mám rád, ale ještě raději mám advent, kdy se Vánoce teprve blíží. Je to čas očekávání, člověk se schází s přáteli, má čas trochu se zastavit, zklidnit a ubrat. Ale někdy se to nedaří. A právě proto jsou pak o Štědrém dnu lidi často vystresovaní a rozhádaní, což je škoda. Já Vánoce miluju, ale zároveň mě trochu stresují. Radost mi vždycky udělá, když sleduju našeho psa, fenku Jack Russell teriéra, které říkáme Hůlka. Vždycky jí pod stromeček něco zabalíme a ona neomylně pozná svůj balíček a začne ho nadšeně „rozbalovat“.  

 

Jak tráví Vánoce Ladislav Potměšil, Kateřina Brožová a Pavel Rímský čtěte ZDE

 

Bára Lukešová

Vánoce míváme klasické, pečeme zhruba osm až deset druhů cukroví a synové mi pomáhají. Já jsem na Ježíška věřila dlouho a to, že není, jsem se dozvěděla dost nešetrně, proto jsem byla opatrná, abych synům tu iluzi nezkazila. Starší syn už ví, že Ježíšek není, ale mladšímu to neprozradil. Protože jsem měla ruskou babičku, slavívali jsme dvoje Vánoce – české a pak ještě pravoslavné. Vzpomínám si, že jsem si moc přála dostat chodící panenku, která byla tenkrát v sedmdesátých letech velkým hitem. Chodila jsem kolem výlohy, dívala se na ni a ani nedoufala, že se mi to přání splní. A když jsem ji pod stromečkem opravdu našla, byla jsem šťastná jako nikdy v životě.

Telebazar Foto:
22:45 23:50
28%
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVShow Jana Krause - 18.1.2013 - Obrázek 1 Foto:
21.35
DNES V TV
20.00
DNES V TV
21.10
DNES V TV
20.15

reklama