VIDEO: Jak se Vendy prala se zlodějem

Ve včerejším díle jste mohli vidět, jak se Vendy statečně postavila do cesty zloději, který se vloupal do vily Bernátových. Jak se scéna natáčela?

Vendy, kterou hraje Petra Horváthová, už v seriálu vyváděla leccos. Střílela po Šimonovi náboji se solí, házela po něm ve vzteku vázu, před kamerou omdlívala i zachraňovala život. Tentokrát se prala se zlodějem a přitom se praštila do hlavy.  Rvačka vypadala surově, ale herečce se při ní nic nestalo. Nesmělo. Proto jí i jejímu hereckému kolegovi Norbertu Židovi radil kaskadér.

 

„Ukazoval mi nejen to, jak mám správně padat, ale hlavně to, jak máme padat na zem dohromady. A jak se mnou má Norbert praštit o zem tak, aby to vypadalo, že jsem se bouchla do hlavy. Musel se mnou škubnout, ale těsně nad zemí pohyb zastavit. A pod hlavu mi dát preventivně ruku. Vypadalo to jednoduše, ale párkrát jsme si scénu museli zkusit, než jsme měli správný odhad a než situace vypadala věrohodně. A natáčeli jsme ji několikrát. Bylo to moc zajímavé, navíc takové scény mě fakt baví. Mě vůbec baví, když si můžu vyzkoušet a naučit se něco nového,“ říkala Petra Horváthová.

 

Několikrát se natáčí téměř každý obraz, to není nic výjimečného. Tentokrát ale byly po každém „jetí“ mnohem větší pauzy než obvykle. Protože herec v této scéně dělal v obýváku Bernátových nepořádek – převrátil křeslo, vyházel na zem knihy a podobně, rekvizitářům vždycky chvíli trvalo, než dekoraci uklidili do původního stavu. Aby to zvládli co nejrychleji, pomáhal jim každý, kdo mohl.

 

Natáčení obrazu si pochvaloval i Norbert Žid, který se s Petrou Horváthovou pral.  „Takovou akční scénu jsem ještě netočil, bylo to pro mě moc zajímavé. Musel jsem dávat pozor, co přesně a v jakém pořadí mám v pokoji shodit a převrátit, a pak při rvačce synchronizovat pohyb tak, abych s Petrou hodně škubnul, ale pohyb těsně nad zemí zastavil. Takže se opravdu do hlavy nepraštila. Zato ona mě během rvačky jednou dost nepříjemně kopla, což v plánu nebylo, ale s tím jsem musel počítat,“ smál se herec.

Friends Foto:
06:40 07:25
9%
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVShow Jana Krause - 18.1.2013 - Obrázek 1 Foto:
21.35
DNES V TV
20.00
DNES V TV
21.10
DNES V TV
20.15

reklama