VIDEO: Jan Zadražil – Hlavně klid

Asi nejvíc vzpomínek na Vánoce se většině lidí vybaví z dětství. Stejně je na tom i seriálový Ríša, tedy Jan Zadražil.

Jaký dárek mu v minulosti udělal největší radost? „Jako malý kluk jsem dostal pevnost pro gumové indiány, kterou mně a bráchovi vyrobil náš táta. Nadšený jsem byl i z autodráhy. Vybavuju si i to, jakou radost jsem měl, když mi dal táta k patnáctinám svou starou elektrickou kytaru a zesilovač. Mám kolem sebe hodně lidí, kteří mají dost fantazie a chuti přemýšlet nad tím, co by mi udělalo radost, proto jsem nikdy nedostal dárek, který bych nechtěl nebo se kterým bych si nevěděl rady. Naopak mí nejbližší vždycky vymyslí něco, čím mě překvapí a potěší,“ říká Jan Zadražil.

 

Vymyslel nějaký obdobný dárek zase na oplátku Honza pro svou rodinu? „Já myslím, že máme všichni už takhle dost věcí, proto nemá smysl kupovat nějaké hmotné dary. Mně udělalo loni největší radost to, že jsme trávili Vánoce na horách. To byl můj dárek pro rodinu, protože jsem pobyt na horách dokázal domluvit přesto, že jsem pověstný svou neschopností cokoli organizovat. A bylo to úžasné. Letos bychom si to rádi zopakovali,“ plánuje herec.

 

 „Mám radost z toho, že má žena neřeší svátky nijak hekticky a nestresuje ani sebe, ani nás kvůli přehnanému pečení a jiným šíleným přípravám na Vánoce. Výhodu má například v tom, že cukroví peče zásadně můj tatínek, takže tahle starost jí ubude. Máme rádi třeba linecké cukroví s marmeládou nebo ořechové pečivo. A dárky kupujeme vždycky průběžně, abychom se vyhnuli zbytečnému stresu na poslední chvíli. Vánoce se budeme snažit si vychutnat především v klidu, protože pokud jsou to svátky míru, měl by být mír hlavně v nás,“ říká Jan Zadražil.

Stanice právě nevysílá
DNES V TVChalupáři Foto:
20.15
DNES V TVČesko vaří s Pohlreichem ŽIVĚ Foto:
21.30

reklama