VIDEO: Martin Písařík, jak ho neznáte

Představitel Tomáše Hlaváčka Martin Písařík nejen že hraje v Cestách domů, nejen že ho můžete vidět v několika divadlech a slyšet na koncertech jeho kapely Akustik. Nejnověji se vydal i do světa módy, když uvedl na trh módní značku Czech losers, jejímž je spolutvůrcem.

Kostýmní výtvarnici Petře Kluzákové fotil nějaké modely, které ho zaujaly. Protože nerad nakupuje oblečení, poprosil ji, aby něco ušila i pro něj. Ale začal si vymýšlet různé vychytávky. Petře se líbily Martinovy nápady, slovo dalo slovo a modely pomalu přibývaly. „Petra vybere látky, vymyslí střihy a společně doladíme výsledný tvar, až najdeme kompromis, který se líbí nám oběma. Mluvím hlavně do modelů pro kluky, které si můžu obléknout a na vlastní kůži si vyzkoušet, jak padnou a říct, co mi sedí a v čem se necítím dobře.  Mám rád spíš upnutější a trochu projmuté oblečení, nic moc plandavého,“ vysvětluje Martin.

Jak se Martinovi líbí oblečení, které nosí coby kapitán Tomáš Hlaváček v seriálu? „Líbí, protože naštěstí nechodí v uniformě, ale v civilu. Většinou má na sobě džíny, tričko a koženou nebo jinou bundu, to je styl, který vyhovuje i mně,“ říká Martin. Styl oblékání má sice Martin s Tomášem Hlaváčkem podobný, ale jinak se od sebe dost liší. Tomáš je výrazná osobnost, suverén, který nejdřív hrál na obě strany – pracuje sice na kriminálce, ale udržoval čilé vztahy s podsvětím. Teď už se trochu zklidnil, ale pořád je kolem něj nějaký konflikt. „Já se jako suverén necítím, nepřipadám si tak výrazný a konflikty rozhodně nevyhledávám,“ porovnává Martin sebe a svou seriálovou postavu.

Na přehlídce ve výstavní síni Mánes, kterou doprovodil i koncert Martinovy kapely Akustik, byly k vidění letní modely. „Teď začínáme pracovat na zimní kolekci, na bundách, kabátech a dalších doplňcích. Jsme trochu ve skluzu, tak si musíme pospíšit,“ říká herec.  Název značky prý vymyslel Martin. „Slovo loser mám rád. A přidal jsem k němu Czech, aby zněl vlastenecky. A aby – až budeme na nějaké přehlídce v Pařiži nebo v Miláně – bylo jasné, odkud jsme,“ smál se.

Co mu jeho kamarádka Petra ušila jako úplně první věc? „Modré tričko právě s nápisem Czech losers, který byl ale našitý obráceně. Kdykoliv jsem si ho někam vzal, kamarády zaujalo. Líbilo se jim, že má fór, kterým se odlišuje. A právě takové oblečení chceme šít. Ne extravagantní modely pro pár lidí, ale oblečení, které může nosit kdokoliv kamkoliv, které má nápad, barvu, je svěží, prostě netuctové,“ líčí herec.

Co si nejraději obléká  sám Martin? „Kostymérky v televizi mi většinou říkají, že jsem typ, kterému sluší košile. Já je ale moc nenosím, jak jsem říkal, mám raději trička. Potřebuju se cítit pohodlně, dávám přednost jednoduchým věcem, nepotrpím si moc ani na barvy, vyhovují mi spíš tmavé a nenápadné odstíny. Výrazný se snažím být na jevišti, ale v životě na sebe nerad upozorňuju, chci bejt nenápadnej a obyčejnej, aby se po mně na baru někde v hospodě nikdo nedíval a moc si mě nevšímal,“ směje se čerstvý módní tvůrce.

Elfové Foto:
06:35 07:20
68%
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVZdeněk se kření Foto:
21.30
DNES V TV
20.00

reklama