Vzpomínání u táboráku

Cesty domů, Vzpomínání u táboráku - Obrázek 5  Foto: Cesty domů, Vzpomínání u táboráku - Obrázek 5 Foto: All

Krásné babí léto přímo svádí k večernímu opékání buřtů. Přesně k takovému, jaké jste mohli vidět ve včerejším díle seriálu u Bernátů na zahradě.

Obrazy do této scény se točily v první půlce srpna, kdy se stmívalo podstatně později, než teď v říjnu. Když se proto natočila část, která se odehrává ještě za dne, štáb musel počkat na tmu, aby se mohly dodělat zbylé obrazy. Přesto, že se táborák točil uprostřed léta, byl nečekaně chladný den, takže počasí bylo spíš podzimní.  Herci i štáb se proto během čekání zabalili do dek a hřáli se kolem plápolajícího ohně. Rázem zavládla atmosféra jako někde na chalupě nebo na letním táboře. Tu dokresloval Ríša, tedy Jan Zadražil, který vzal do ruky kytaru a jen tak potichu na ni začal něco vybrnkávat. Někdo neodolal a opekl si buřty, jiní jen tak zasněně sledovali plameny nebo si povídali. A zavzpomínali si i na to, že podobný obraz natáčeli přesně před rokem, do jednoho z prvních dílů seriálu.

Natáčení u táboráku si užily také děti. V pauze mezi obrazy si někteří herci krátili čas tím, že si na trávníku s nimi kopali s míčem. Takže se všichni pěkně roztrénovali, protože tato scéna byla ve scénáři. A k blbnutí na zahradě se nechal zlákat i Rudolf Bernát, tedy Alois Švehlík. „S dědou byla legrace, bylo to moc fajn. Já jsem taky zažil táborák, na školce v přírodě. Taky jsme zpívali a já jsem děti učil Niagáru, kterou jsme zpívali v seriálu,“ líčil Standa Havrda, seriálový Jonáš.   

Naposledy jsem seděla u táboráku v květnu, když jsme točili scény s Petrem Konášem a Alenou Bazalovou v karavanu. A pak o prázdninách u sestry na chaloupce, kde jsme grilovali. Líbí se mi, když se sedí u ohně, někdo vezme kytaru a zpívá se.  Mám ráda lidovky, proto bych si s chutí zazpívala třeba Mezi horami od Čechomoru, nebo bych si nechala zahrát nějakou písničku od Nohavici,“ vyprávěla Petra Horváthová, která hraje Vendy.

Sedět u ohně, přikládat do něj dřevo a tak vůbec se o něj starat, mám rád. Přes léto na chalupě jsem několikrát tak kolem půlnoci zapálil oheň a pálil větve, abych s tím přes den neobtěžoval sousedy. Na zpívání u táboráku si až tak moc nepotrpím, ale když mám náladu a znám slova, rád se přidám,“ říkal Petr Konáš,  seriálový Šimon Kosík.

Stanice právě nevysílá
DNES V TVPřístav Foto:
20.15
DNES V TV
21.40
DNES V TV
20.00
DNES V TVPolární moře Foto:
21.15

reklama