partner pořadu
  • Česká verze
  • Slovenská verzia

reklama

Jozef Pavlúsik: Talent mě nakopnul, chci zpátky do školy!

Nejdřív ho porota málem vyhodila, aby mu o pár minut později celé Mahenovo divadlo tleskalo vstoje. Jozef Pavlusík zpívá operní árie tak, že se divákům ježí chlupy na těle. Bývalý průšvihář účastí v Česko Slovensko má talent napravuje svoji bouřlivou minulost.

 

Ačkoliv měl velkou šanci stát se profesionálním zpěvákem, svůj talent kdysi zadupal do země. V patnácti ho přijali na konzervatoř. Zpíval božsky, rodiče na něj byli pyšní, měl veškerou podporu a před sebou úchvatnou budoucnost. Jenže Jozef, jak říká, zblbnul. Našel si partu starších kamarádů a postupně začal školu flákat takovým způsobem, až ho vyhodili. Musel se nějak živit, a tak pracoval, kde se dalo: na stavbě nebo jako automechanik, což dělá dodnes. 

 

K účasti v Česko Slovensko má talent ho přemluvila přítelkyně. Ačkoliv do divadla na casting přišel v bílém tílku a pantoflích, porotu na druhý pokus nadchnul. Bez problémů tak postoupil do Velkého třesku. Jenže nechybělo mnoho a v semifinále nebyl! „Do Lednice na Velký třesk mě doprovázel bratr. Netušili jsme, že tam budeme čekat skoro dva dny. Bratr má cukrovku a neměl s sebou dost inzulínu, takže když už to s ním začínalo vypadat opravdu zle, plánoval jsem, že odjedu a doprovodím ho zpátky domů,“ říká. Bratrovi pomohla produkce a lékaři. Jozef zůstal. A postoupil.

 

Nadchnul tím nejen sám sebe, ale také svého otce. „Rodiče mě hodně podporovali. Když jsem pak odešel z konzervatoře, táta prohlašoval, že už nic nedokážu, že ze mě nikdy nic nebude,“ říká posmutněle. Teď je z něj semifinalista Česko Slovensko má talent a v neděli bude bojovat o účast ve finále. Přeje si vyhrát, ale i kdyby se to nepodařilo, sám nad sebou už Jozef zvítězil. Účast v soutěži ho motivovala natolik, že se chce co nejdřív vrátit zpátky do školy. „Na státní konzervatoř už mě nepřijmou, ale obešel jsem několik soukromých škol a tam to vypadá nadějně. Finančně je to tedy docela náročné, ale teď už věřím, že všechno se dá zvládnout,“ říká odhodlaně. Zatím pořád pracuje jako automechanik, už brzy by však česká a slovenská pódia mohla přivítat nového operního zpěváka.

 

Vystoupení Jozefa Pavlúsika uvidíte v nedělním semifinálovém přenosu z Bratislavy. Začínáme ve 20.15 na Prima Family. 

 

 

 

reklama