partner pořadu
  • Česká verze
  • Slovenská verzia

reklama

Lucie Bílá

Lucie Bílá miluje Dextera Foto: Lucie Bílá miluje DexteraFoto: All

Nejúspěšnější česká zpěvačka a mnohonásobná držitelka prestižních cen Český slavík, TýTý, ceny Akademie populární hudby a mnoha dalších se narodila jako Hana Zaňáková. Než vstoupila na scénu populární hudby a muzikálů, vyučila se dámskou krejčovou.

První zkušenosti na pódiu získala ve skupinách Rock-Automat a Arakain. V 80. letech si jejího talentu všiml producent Petr Hannig, který vymyslel i její pseudonym.

 

Lucie je výjimečná svojí multižánrovou působností – od vážné hudby přes cimbálovku, šanson či pop music až po metal. Největší Luciin úspěch přišel v 90. letech s účinkováním v nejznámějších českých muzikálech (Dracula, Krysař, Zahrada rajských potěšení, Bídníci, Carmen), vydáním několika sólových alb a s hraním ve filmech.      

 

Neopakovatelné role ztvárnila především v divadle Ta Fantastika. Téměř tři roky zde zářila v hlavní roli muzikálu Johanka z Arku, za kterou dostala Cenu Thálie 2000 v kategorii Opereta, muzikál. V současné době je domovskou scénou Lucie Bílé Hudební divadlo v Karlíně, které na podzim uvede světoznámý muzikál AIDA. Na hudebním poli Lucie dlouhodobě spolupracuje s klavíristou a skladatelem Petrem Maláskem, se kterým - kromě pravidelných koncertů s kapelou nebo recitálů s klavírem - pravidelně realizuje vánoční turné Bílé Vánoce Lucie Bílé a v současnosti chystá nové CD, které vyjde na podzim tohoto roku.

reklama