partner pořadu
  • Česká verze
  • Slovenská verzia

reklama

Martin Dejdar

ČSMT III: Martin Dejdar Foto: ČSMT III: Martin DejdarFoto: www.iprima.cz

Jeden z nejoblíbenějších českých herců. Po studiích na pražské DAMU, během nichž vstoupil do souboru Mimóza – tehdy populární Pražské pětky, nastoupil do studia Ypsilon, kde působí dodnes. Hostoval i v jiných divadlech, mj. v Realistickém divadle a Divadle Na Vinohradech.

Do diváckého povědomí se dostal především díky mnoha filmovým rolím, pro které byl vybrán díky svému charismatu a temperamentnímu projevu. Ve filmu debutoval již v roce 1985 v povídkovém snímku Zelená léta.

 

Výrazný herecký výkon ale podal ve filmovém muzikálu Šakalí léta, kde ztvárnil hlavní roli výstředně oblečeného mladíka Bejbyho. Následovala Amerika a Učitel tance, za nějž získal prestižní cenu Český lev 2005 za nejlepší herecký výkon v hlavní roli. Získal také 7 televizních cen za práci v televizi. Mezi nejvýznamnější televizní pořady patří Šance, Ptákoviny, Miss ČR, autorský pořad Na vlastní nebezpečí, Na scénu, Česká 30, z dramatických rolí to je jistě Konec velkých prázdnin, Zdivočelá země, Comeback nebo Poslední sezona. Kromě herectví využil svůj nezaměnitelný hlas i pro dabing – ten propůjčil postavičce Barta Simpsona v americkém animovaném seriálu The Simpsons, dále např. myšákovi ve filmu Myšák Stuart Little.

 

Je sportovec tělem i duší – rád si zahraje tenis, squash, fotbal, lyžuje, jezdí na snowboardu, je velký fanoušek hokeje a kapitán a zakladatel charitativní hokejové show HC Olymp, ve které účinkuje více populárních osobností z oblasti kultury a sportu.

reklama