partner pořadu
  • Česká verze
  • Slovenská verzia

reklama

Patrik Gluchowski: Čím se živím, nepovím

Původně nepostoupil z Velkého třesku, teď se připravuje na nedělní finálové vystoupení. Patrik Gluchowski nahradil v Česko Slovensko má talent na poslední chvíli skupinu The Apples a má nakročeno k největšímu úspěchu své dosavadní kariéry.

Jeho vynalézavost a taneční pohyby bavily zejména Lucii Bílou, a to letos už podruhé. Patrik se totiž do Česko Slovensko má talent přihlásil už loni, jeho cesta však stejně jako tento rok skončila těsně před branami semifinále. „Nebyl jsem naštvaný. Byl jsem jenom zklamaný, protože jsem nevěděl, co se děje a protože jsem viděl, že postoupili i lidi bez talentu,“ naráží na slovenskou "hvězdu" Jozefa Pátroviče při vzpomínkách na Velký třesk v Lednici.

 

Zatímco ve Velkém třesku se k němu štěstí otočilo zády, minulý týden znamenal pro Patrika zásadní životní zlom. „V pátek odpoledne mi zavolali z produkce s tím, že bych měl přijet a v neděli vystoupit se svým semifinálovým číslem,“ vzpomíná. Do Bratislavy dorazil v sobotu v jednu ráno a zamířil rovnou za štábem, kde do pěti do rána hovořil s režisérem a choreografem o plánovaném vystoupení. „Hudbu jsem dostal v pět ráno, takže na nácvik choreografie jsem měl zhruba čtyřiadvacet hodin,“ líčí. Své vystoupení zvládnul a diváci ho svými sms hlasy poslali do finále.

 

Tancovat začal Patrik Gluchowski před necelými třemi lety. Nikdy neměl žádného učitele, nenavštěvoval žádný kurz. „Všechno, co vidíte, jsem se naučil sám. Sledováním internetu nebo živých vystoupení jiných tanečníků. Zkrátka jsem nabíral inspiraci a zkoušel to,“ směje se. Přestože tanec miluje, živit se jím v budoucnu nechce. Rád by pracoval u filmu nebo se stal hercem, tento sen je ale zatím v začátcích: píše scénáře, natáčí videa, která věší na internet a doufá, že tudy by snad mohla vést cesta…

 

Co Patrika Gluchowského živí, je otázka, na kterou odpovídá jenom velmi nerad. „Mám úžasné rodiče a v minulosti jsem si vydělal poměrně slušné peníze, se kterými umím hospodařit,“ říká tajemně. Kde k nim přišel – kromě tanečních vystoupení – která absolvoval po loňském ročníku Česko Slovensko má talent, o tom Patrik mlčí.  

 

Finálové vystoupení Patrika Gluchowského uvidíte v nedělním finálovém přímém přenosu na Prima Family. Začínáme ve 20.15.

reklama