Zázrak z Talentu: Úspěch mu může vyléčit koktání!

Nesměle přišel a zazpíval tak, že se nám podlomila kolena. Nejen, že má obrovský talent, ale jeho životní osud je tak bolestivý, že rozplakal všechny porotce a nejen je. Co se přesně stalo? A jak žije Miroslav Sýkora?

Zázrak v Talentu? Tak nějak by se dalo nazvat vystoupení Miroslava Sýkory, který má vadu řeči a skoro nemůže mluvit! Když ale začne zpívat, slova z něj plynou bez váhání a z jeho zpěvu mrazí! Stejně jako z jeho příběhu.

Přišel, zazpíval a rozplakal Mahenovo divadlo, kde se šuškalo, že právě on bude čtvrtým vítězem ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT!

Těžké dětství mu připravilo pekelné dospívání

Od dětství má přitom vadu řeči, která mu výrazně komplikuje život. "Můj otec o mě neměl naprosto žádný zájem. Jeho rodiče mě viděli, až když mi byly tři roky. Tenkrát se na mě přišli podívat i s ním. Když se loučili, začal jsem brečet, že odcházejí a dostal jsem silný záchvat pláče. Neměl jsem dostatek kyslíku, zmodral jsem a maminka se mnou třásla, abych nabral do plic aspoň trochu vzduchu. Bohužel tenkrát jsem byl v období, kdy se u dítěte vyvíjí řeč, takže od té doby zadrhávám," vysvětluje Mirek a dodává: "Svou řeč bohužel nemůžu absolutně kontrolovat. Jsou chvíle, kdy mluvím bezchybně, a jsou takové, kdy to prostě nejde."

Svého otce od osudného dne viděl Mirek pouze tolikrát, že by to spočítal na prstech jedné ruky. Už celé roky o něm ví jenom to, že nejspíš žije někde v České republice, bližší zprávy o něm nemá.

Článek

Dojatá Lucie Bílá

Neovladatelné emoce: Slzy Lucie Bílé i Jara Slávika

Během letošního klání talentů na emotivní výstupy už došlo. Aby ale ukáply upřímné slzy i Jarovi Slávikovi? To tu ještě nebylo.

Navštívil desítky lékařů

Přestože osudný den svému otci nikdy nevyčítal, naopak se snažil s ním navázat kontakt, on neměl zájem. "Co se mé řeči týká, navštívil jsem desítky lékařů. Všichni tvrdili, že moje vada je psychického původu a že jednou zmizí," vysvětluje. To už se dokonce jednou stalo! Hrál jsem tenkrát na klavír a zažil velký úspěch. Po skončení vystoupení jsem tři měsíce nezadrhával. Pak se mi ale vada vrátila, když jsem nastoupil do školy.

Vystudoval konzervatoř v Košicích obor operní zpěv, od září studuje Katolickou univerzitu v Ružomberoku, obor učitelství hudebního umění a zpěv. "Můj sen je stát na největších jevištích světa a zpívat lidem pro radost," říká. Ke zpěvu ho přivedla matka, on chtěl být spíš klavírista. A když zpěvák, tak jen blues - rockové hudby. "Až když mě nepřijali na klavír, pochopil jsem, že mám talent na zpěv a začal se mu věnovat," vypráví.

Zpěv pro něj funguje jako nejlepší lék na řečovou vadu, kterou trpí. "Je možné, že když jednou dosáhnu nějakého velkého úspěchu, vada úplně zmizí," doufá.

A k úspěchu má Mirek nakročeno parádně. V Mahenově divadle se po jeho vystoupení nejen tleskalo, ale také plakalo! A to hodně.

Podívejte se i na rozhovor, který jsme s nim udělali těsně po vystoupení:

Článek

ČSMT IV (3) - Miroslav Sýkora - rozhovor 1

Zpěvák, který rozplakal porotu Talentu a zvítězil, nám zazpíval i v zákulisí!

Miro přišel a odzpíval árii, která vzala všem dech. Za tímto talentem je ale neuvěřitelné odhodlání a nebojácnost, která porotu a diváky dostala do kolen!

Článek

Jak dokážou outsideři zaujmout porotu?  Foto: FTV Prima

Talenti, kteří dojali porotu. Co je spojuje?

Jsou to na první pohled outsideři nebo lidé s handicapem. Pak nastoupí na jeviště a všichni jdou do kolen. Proč, co nás na nich dostává?

Článek

Lucie Bílá a karikatura porotců od Optika a Maxe

Prohlédněte si všechny nedělní Talenty. Který dostal porotu?

To tu ještě nebylo. Moment, na který došlo ve třetím dílu, dojal i ty nejotrlejší povahy. Zároveň se stal jedinečnou ukázkou toho, že nic se v životě nemá vzdávat. O co ...

 

Všechna videa

reklama

reklama