reklama

Aktuálně na Prima vaření

Rozeklané útesy na západě Bretaně, nekonečné pláže Normandie a úžasná gastronomie – to jsou hlavní lákadla těchto kouzelných regionů Francie. V malebných přímořských restauracích tu ochutnáte mořské plody, úžasné domácí zákusky či muškátové víno a cider. A jak Bretaň objevovat? Ze sedla bicyklu!
Stavíme si kolo na míru podle typu jízdy, mícháme si obsah müsli podle toho, co nám chutná. Tak proč neudělat i něco pro své zdraví a umíchat si dle vlastního výběru doplněk stravy obsahující třeba výtažek z echinacey, čekanky a rakytníku? Ano, i toto už je dnes možné, čtěte dále.
Čekáte návštěvu a lámete si hlavu nad tím, jaké pohoštění připravit? Chcete něco opravdu speciálního? Inspirujte se a vyzkoušejte sushi! V následujícím článku se dozvíte, kde se vzalo, jak si ho můžete jednoduše připravit doma, i kde hledat dobré sushi v Praze.
Nudí vás všudypřítomné kuřecí s broskví? Ochutnejte něco lepšího! V květnu začíná Prague Food Festival, kde špičkoví kuchaři z TOP restaurací představí své delikatesy. Královskou zahradu Pražského hradu zaplní vybrané lahůdky a pod taktovkou šéfkuchařů se můžete zúčastnit i unikátních kurzů vaření!
Po dlouhém pátrání najdete řezníka s dobrým masem, ale vše nakonec zhatí nedokonalost vlastní kuchyně. Ať už jde o kluzkou podlahu nebo špatně rozestavený nábytek, zkuste předejít všem potížím, které mohou ohrozit slastné „hmmm“ při každém soustu.
Jste po probuzení dlouho rozespalí, nemůžete „zapnout“ a máte náladu, že by se na vás člověk bál promluvit? A snídáte? Často totiž podobné stavy způsobuje špatná nebo nedostatečná snídaně. Jak snídat správně? Celé kouzlo spočívá v promyšlené kombinaci sacharidů, vitamínů, bílkovin a vlákniny.
agave 0 26.02.2012 20:21 (plevel)

nas hlavne na skole ucili, ze agave neni zadnej kaktus, ale jen sukulentni rostlina

Uganda v Uruguay 0 18.02.2012 19:22 (poikoliklik)

Autor by mel opravit odstavece "Waragi (Uganda)". V odstavci mluvi o waragi jako o palence ze statu Uruguay, ackoli jde, jak spravne uvedl v podnadpisu, o palenku z Ugandy.

Dobrá tequila 3 0 10.02.2012 16:02 (Pavel Kučera)

Ten kdo se vyzna si da tequilu ktera je 100% z destilatu z Agave tequilana. Ma na vyber mezi zakladni stribrnou - ktera je pruhledna, jelikoz nestravila cas (ci max. 2 mesice) zranim v dubovem sudu, anebo resposado ci anejo ktere stravili az 2 roky v dubovem sudu (a prave jsou nahnedle ci "zlate" - tedy prave kvuli zrani v sudu a nikoliv protoze dodaly karamel...).

Levná tequila 2 0 10.02.2012 16:02 (Pavel Kučera)

Jenom nevzdělanec pije levnou tequilu (rozumejme 90% patoku, ktery vidite v barech, tedy tequila ktera dle min. zakonne normy je slozena pouze z 51% z destilatu z Agave tequilana, zbyvajicich 49% je z nejlevnejsiho dostupneho destilatu - casto destilat z netopyri moci...) a neni divu ze je nutne si k tomu dat sul/skorici/citron/limetku. Jinak by to bylo nepozitelne!

Tequila 1 - rozhodně není kaktus! 0 10.02.2012 16:01 (Pavel Kučera)

Tequila je destilát vyráběný především v okolí města Tequila v mexickém státě Jalisco, 50 km od Guadalajary. Vyrábí se z rostliny Agave tequilana, zvané Weberova modrá agáve - jednoznačně se nejedná o kaktus. Tequila by měla obsahovat min. 38% alkoholu.

tunisko 0 10.02.2012 07:53 (nachosi)

Pálenku z fíků jsem ochutnala. Vlastně neochutnala, ale až přímo jsem se po ní zřídila. Dobrá, ale to ráno...

VYHLEDÁVÁNÍ RECEPTŮ

reklama