reklama

Aktuálně na Prima vaření

Rozeklané útesy na západě Bretaně, nekonečné pláže Normandie a úžasná gastronomie – to jsou hlavní lákadla těchto kouzelných regionů Francie. V malebných přímořských restauracích tu ochutnáte mořské plody, úžasné domácí zákusky či muškátové víno a cider. A jak Bretaň objevovat? Ze sedla bicyklu!
Stavíme si kolo na míru podle typu jízdy, mícháme si obsah müsli podle toho, co nám chutná. Tak proč neudělat i něco pro své zdraví a umíchat si dle vlastního výběru doplněk stravy obsahující třeba výtažek z echinacey, čekanky a rakytníku? Ano, i toto už je dnes možné, čtěte dále.
Čekáte návštěvu a lámete si hlavu nad tím, jaké pohoštění připravit? Chcete něco opravdu speciálního? Inspirujte se a vyzkoušejte sushi! V následujícím článku se dozvíte, kde se vzalo, jak si ho můžete jednoduše připravit doma, i kde hledat dobré sushi v Praze.
Nudí vás všudypřítomné kuřecí s broskví? Ochutnejte něco lepšího! V květnu začíná Prague Food Festival, kde špičkoví kuchaři z TOP restaurací představí své delikatesy. Královskou zahradu Pražského hradu zaplní vybrané lahůdky a pod taktovkou šéfkuchařů se můžete zúčastnit i unikátních kurzů vaření!
Po dlouhém pátrání najdete řezníka s dobrým masem, ale vše nakonec zhatí nedokonalost vlastní kuchyně. Ať už jde o kluzkou podlahu nebo špatně rozestavený nábytek, zkuste předejít všem potížím, které mohou ohrozit slastné „hmmm“ při každém soustu.
Jste po probuzení dlouho rozespalí, nemůžete „zapnout“ a máte náladu, že by se na vás člověk bál promluvit? A snídáte? Často totiž podobné stavy způsobuje špatná nebo nedostatečná snídaně. Jak snídat správně? Celé kouzlo spočívá v promyšlené kombinaci sacharidů, vitamínů, bílkovin a vlákniny.
Řeckomilka:
Řecká kuchyně ano, ale ne v all inclusive! 0 01.10.2012 23:49

Řecká kuchyně je vynikající, ale udělali jsem zkušenost, že v hotelích je jídlo jednotvárné, a nabídka dost omezená. Nyní už jezdíme jen do studií bez stravy, k snídani si vyběhneme do místní pekárny, k tomu si koupíme řecký jogurt, dáme si olivky nebo sýr. A na oběd nebo na večeři zajdeme do místních taverniček, hlavně do těch,kde sedí místní, to je spolehlivé vodítko, a vždycky si pochutnáme.

Anonymous:
Jídlo v Řecku 0 01.08.2012 16:14

Pokud jedu na dovolenou do Řecka,tak se neskutečně těšíme na jejich vynikající pokrmy. Nechápu omezené jedince, kteří tam postrádají knedlíky, nebo smažený sýr:(((.
Dovolená je přeci i o jídle toho státu, ve kterém se nacházíme.
Cestuji s CK Alex a jsem vždy nadšena!

Zdravím

Anonymous:
Řecko, delegáti, jídlo a tak 1 01.08.2012 10:35

Zrovna čeští delegáti by měli mlčet, je typické, že jsou to právě oni, kteří se v mnoha případech vůbec neobtěžují ukázat a dělají si z pobytu svou soukromou dovolenou. Řecké hotely bývají minimálně o hvězdičku nadhodnocené. A jídlo, které dostanete v all-inclusive, bývá mnohdy opravdu pod kritiku. To není o tom, že se Češi bojí cizokrajných chutí. To už dávno neplatí. Služby v Řecku jsou prostě špatné a nevím, kdo jim ty hvězdičky přiděluje.

Hellas:
Burani 03.08.2012 17:24

Delegáti jsou prostě Češi a když mohou, zjednoduší si svou práci na minimum, to se ale liší člověk od člověka, že ano. Nicméně služby v Řecku špatné nikdy nebyly a ani nejsou, Řekové jsou milí lidé, jsou to pohodáři, což je pro nás prostě jiná kultura-možná nepochopitelná, každopádně na jídle se to v žádném případě neodrazí, patří ke klenotům gastronomie. A když Čech hledá knedlo zelo nebo špagety v gurmánské zemi, jako je tato, má zůstat na Mácháči a neotravovat jinde.

o:
Usmivala jsem se kdyz jsem to cetla 2 26.07.2012 05:36

Ja osobne bych si uzivala nejen krasu Recka ale i Reckou kuchyni =)
S pozdravem janiusa

notrends:
řecká kuchyně 04.08.2012 10:46

je skvělá ale ne v hotelu. V "našem" hotelu bylo denně stejné jídlo, několik druhů celý týden, s tím že si člověk jednou dá toto pak zase něco jiného. Jinak nic. Lidi po dvou třech dnech už na to nemají ani chuť. Navíc to bylo dost šizené. Ovoce a zeleniny bylo dost to je fakt, ale pokud jsme chtěli opravdové řecké jídlo, chodili jsme do malých hospůdek v okolí. To všem doporučuji, nekupovat plnou nebo polopenzi ale jen snídaní a na zbytek jídel chodit jinam a finančně se to taky vyplatí.

Bludy:
Já také, miluji Řecko, 21.08.2012 00:36

a jejich kuchyně i taverny jsou skvělé.
All-inclusive je zbytečné. Vyberu si jídlo, jaké chci,kdy a kde chci (levné či dražší...a vždy chutné) :)

Anonymous:
A co po cesich 1 25.07.2012 23:51

A co po cesich chcete? V recku si stezuji ze je tam moc recke jidlo. V bulharsku si stezuji ze je na plazi moc bulharu. Tak kdyz se jim tam nelibi at sedej doma na zadku a jedi vepre.
Ja jezdim do ciziny proto ze chci jejich kuchyni ochutnat a poznat tamni kulturu a ne proto abych tam jedl cesky jidlo.
Ale do. Maly cech tak maly cesky nazor. Na to uz jsou ve svete zvykli.

Anonymous:
súhlasím!!! 31.07.2012 13:56

nechápem ako môžete v inej krajine pýtať svoje národné jedlo??? Že vraj sa to mohli naučít!!! To je sen čo tu píšete. Vy varíte svojim hosťom ich národné jedlo, alebo svoju kuchyňu. Seďte na zadku, doma pri sviečkovej, a nekazte ostatným čo si to chcú vychutnať radosť z dovolenky!!!

Anonymous:
O kvalitě článku se radši 3 25.07.2012 10:50

O kvalitě článku se radši nebudu rozepisovat... Jen poznámka k úryvku ze článku: "Moučníky!!! Tiramisu. V řecké kuchyni najdete bezpočet neopakovatelných chutí." Jak může někdo dělat delegáta v Řecku, když si myslí, že Tiramisu pochází z řecké kuchyně....????!!!!

Jugol:
to neříkal průvodce... 28.07.2012 23:41

... ale starší muž v brýlích ... o mooučnících a teramisu.

Anonymous:
přesně tak 29.07.2012 00:37

Po první návštěvě Řecka jsme si objednali v hotelu jen snídaně. Jídlo v hotelu byla taková lepší závodka. V restauraci na břehu moře jsme se najedli skvěle. A úplně nejlepší gyros prodávali v bufetu za tři eura. Samos - Kokkari - nádherné moře, pláže, příroda. Příjemné taverny a dobré jídlo. Hotely nic moc, ale dá se to.

Anonymous:
Pro Jugol: Snad si nemyslíte, 30.07.2012 08:51

Pro Jugol: Snad si nemyslíte, že to takhle doopravdy bylo? Celé to nejspíš vymyslel pan delegát, aby to vyznělo vtipně. Což se mu rozhodně nepovedlo!

1-2-3:
No, není divu, že pod takovým 1 24.07.2012 21:32

No, není divu, že pod takovým "článkem" zatím není žádný příspěvek. Kdyby to psal někdo začátkem 90 let, tak bych to s přivřenýma očima zkousla, ale dneska... Mimochodem all-inclusive je v Řecku zbytečný, nikdy se tak dobře v hotelu nenajíte, jako v místních tavernách a hospůdkách - to vám potvrdí každý řecký (nebo aspoň normální) majitel cestovní kanceláře podnikající v Řecku.

1-2-3:
Řekové all-inclusive prostě 24.07.2012 21:32

Řekové all-inclusive prostě neumějí. Mimochodem, co je to "standardně" luxusní **** hotel, prosím? Jo a ješte vtipná poznámka byla - citiji - Uvědomil jsem si, že zmíněný hotel na kvalitním a skvělém jídle opravdu nešetří. I kuchař je vyučen v oboru - jako že to není automechanik? Úsměvné, děkuji, vyhledám si podle jména delegáta CK, aby s ní nikdo z mých blízkých nikdy do Řecka neletěl:-)

VYHLEDÁVÁNÍ RECEPTŮ

reklama