Do třetice všeho dobrého: Flynn Carsen a Jidášův kalich

Flynn Carsen - Obrázek 4 Foto: Flynn Carsen - Obrázek 4Foto: All

Jako vždy hravé, vtipné a tak akorát sebeparodické; když povolíte uzdu fantazii a budete to brát s humorem, užijete si parádních 90 minut. Třetí dobrodružství Flynna Carsena si nenechte ujít na Primě, v pátek ve 20.15.

Knihovník Flynn Carsen (Noah Wyle) se po rozchodu se svou přítelkyní vydává na dovolenou do New Orleansu. Netuší, že mezitím v rumunských Karpatech se skupina bývalých agentů KGB snaží najít pozůstatky slavného upíra Vlada Draculy. Jejich plánem je obnovit bývalou slávu Sovětského svazu pomocí nesmrtelné armády upírů. Na vzkříšení prince Vlada je ale dle pověsti potřeba Jidášův kalich. S jeho nalezením má agentům pomoci profesor historie Laszlo, kterého za tímto účelem unesou.

Flynn Carsen - Obrázek 3 Foto:

 

Věděli jste, že...

  • Režisér Jonathan Frakes je populární herec, režisér i dokumentarista, nám známý také jako průvodce mystery seriálem Věřte Nevěřte. Na svědomí má spoustu dílů mnoha známých seriálů (Star Trek, Roswell, Star Patrol, Dokonalý podraz, Castle na zabití,...), mnoho rolí a kromě toho taky rád píše knihy. U nás jsme si mohli přečíst třeba jeho román Únosci – Konspirace. Jeho manželkou je od roku 1988 herečka Genie Francis, kterou poznal během natáčení seriálu Sever a Jih.
  • Ve snímku se na chvilku mihne i před kamerou a to jako hráč na trombón v ulicích New Orleansu.
  • Hlavní ženská protagonistka, „upírka Simone“, Stana Katic tu hraje Francouzsku mluvící anglicky s francouzským přízvukem. Ve skutečnosti mluví tahle Kanaďanka, hvězda seriálu Castle na zabití, plynně čtyřmi jazyky – srbsky, francouzsky, anglicky a italsky.

Flynn Carsen - Obrázek 1 Foto:

Naschval, jestli si všimnete...

  • Když Flynn sedí u lazebníka a nechává se holit, všimněte si holícího krému na jeho tváři. Mezi jednotlivými záběry se jeho pozice liší.
  • Osiku by člověk v bažinatých půdách jižní Louisiany asi těžko hledal. Roste spíše na slunných místech na okrajích lesů ve středním pásu Evropy a Asie.
  • Slavný pirát Jean Lafitte zvednul z New Orleans kotvy v roce 1817. O šest let později byl během jednoho přepadení smrtelně zraněn a následně pochován do moře. Je proto hodně nepravděpodobné, že by v bažinách kolem New Orleans byla nalezena jeho kostra.

reklama