Dokáže Muž na hraně svoji nevinu? V pátek večer na Primě!

Muž na hraně - Obrázek 14 Foto: Muž na hraně - Obrázek 14Foto: archiv FTV Prima

Pětadvacet let ve vězení. Tak zní verdikt poroty vůči policistovi Nickovi Cassidymu. Ten ale žádný zločin nespáchal. Svět se o jeho nevině musí dozvědět. Jak daleko dokáže Nick zajít, aby se očistil? Nenechte si ujít akční kriminálku Muž na hraně v pátek ve 21.35

Když korupce bují, vždy to schytají nevinní. A tak je v rámci „městské čistky“ odsouzen a uvězněn bývalý policista Nick (Sam Worthington). Verdikt? Krádež diamantu a vražda kolegy. Nick je otřesen a nezbývá mu, než nastoupit výkon trestu, dokud se nenaskytne příležitost k pomstě, kterou je bohužel smrt jeho otce. Během policejní eskorty Nick uprchne a chce spáchat sebevraždu skokem z římsy hotelu v 21. patře. Ale všechno je jinak.

Muž na hraně - Obrázek 10 Foto: Muž na hraně - Obrázek 10Foto: archiv FTV Prima

Za ohromné mediální pozornosti balancuje na hraně a hraje hru na odhodlaného sebevraha. Celá akce je ale pouhou zástěrkou inscenace další krádeže, která má za úkol očistit jeho jméno. Nick totiž tuší, že diamant, za jehož údajnou loupež byl odsouzen, nikdy odcizen nebyl. Podaří se mu přeprat nespravedlivá chapadla korupce, která mu hrozí ztrátou pětadvaceti let života?

Muž na hraně - Obrázek 12 Foto: Muž na hraně - Obrázek 12Foto: archiv FTV Prima

Zajímavosti z přípravy filmu

  • Všechny záběry natočené na hotelové římse jsou skutečné, herec opravdu balancoval ve výšce. Byl ale samozřejmě několikanásobně jištěn lany, která byla smazána během postprodukce.
  • Výraz „man on a ledge“ – „muž na hraně“ patří do policejního žargonu a označuje sebevraha s úmyslem ukončit život skokem z výškové budovy.
  • Elizabeth Banksová, která si zahrála policejní psycholožku, neměla roli dlouho jistou, naopak se o ni opakovaně utkala s krásnou Italkou Amy Adamsovou.
  • Filmu pomohlo k realizaci až obsazení Eda Harrise do role boháče Davida Enlangera, kterému je údajně odcizen diamant. Studio bojovalo s nedostatkem financí a až jméno slavného herce způsobilo, že byl snímek nasazen do výroby.
Muž na hraně - Obrázek 6 Foto: Muž na hraně - Obrázek 6Foto: archiv FTV Prima

Chybička se vloudí

Sledujte flashback na začátku filmu. Nickovi se v na sebe navazujících záběrech objevuje a zase mizí sádra na ruce.

Během natáčení na hotelové římse způsobovalo problémy množství ptáků, kteří neustále znečišťovali plac. V záběrech se často střídá zcela čistá římsa s velmi pokálenou.

Podívejte se na akční krimi Muž na hraně u nás na Primě v pátek ve 20.15

reklama