Drahá tchyně – 1. díl

Idylku Karla, Josefa a Jindřišky naruší příjezd tchyně Foto: Idylku Karla, Josefa a Jindřišky naruší příjezd tchyněFoto: All

Josef a Jindřiška bez sebemenšího podezření na změnu současného stavu řeší, jak využít volnou místnost v domě. Každý s ní má své plány, stejně tak jako Josefův otec Karel. Všechny plány ale musí stranou, když do rodiny vtrhne jako tornádo matka Jindřišky Květa.

U Jindřišky a Josefa je rušno – manželé řeší, jak využít prázdnou místnost v domě. Jindřiška by tu nejraději viděla rozšíření svého kosmetického salónu, Josefovi by se zas víc líbilo, kdyby v ní vyrostla jakási fotbalová síň slávy. K řešení problému se ale nedostanou, protože jejich debatu přeruší telefonát Jindřiščiny matky Květy. K překvapení všech zúčastněných Květa dceři sděluje, že hodlá přijet. A než se stačí manželský pár rozkoukat, tchyně je tu v plné síle.

Humorem sobě vlastním zkritizuje nejen dceru, ale i zetě a hned je také seznámí se svým skvělým plánem – po letech aktivního života na cestách se hodlá usadit a trávit čas s rodinou. Nač chodit kolem horké kaše, čas s rodinou chce trávit s nimi a v jejich domě, a to až do Vánoc.

Překvapivým spojencem je jí Josefův otec Karel. Ten má sice o volnou místnost také zájem, vzhledem k tomu, že sám žije v malém kamrlíku, ale nechá se ukolébat Květiným plánem: místnost společně zařídí a hned jak se odstěhuje, bude se do ní Karel moci nastěhovat. Jeho syn Josef ze situace není zdaleka tak nadšený, protože je mu jasné, že se mu tchyně do života nepřistěhovala jen tak nakrátko. To, že u nich Květa nebude přebývat jen do Vánoc, ale jaksi „na neurčito“, se za malou chvíli dozvídá i Karel.

Od vypjaté situace je to už pouhý krůček k první hádce. Ta se odehraje ve chvíli, kdy Květa suverénně vtrhne k Jindřičce a Josefovi do ložnice a naprosto bez skrupulí si zabaví lampu, která se jí hodí do pokoje…

reklama