2. díl (27. 6.) - Přiměřená obrana

Dr. Ludsky, 2. díl, 5 Foto: Dr. Ludsky, 2. díl, 5Foto: Prima

I další díl slovenského seriálu ze soudního prostředí Dr. Ludsky přinese spoustu záhad a na první pohled nejasných motivů a záhadných činů. Hned zkraje druhé epizody dojde k souboji, při kterém je nečekaně zabit příslušník policie - tedy smrt, která se dotýká Ludského vlastních řad!

A ačkoliv zní oficiální stanovisko tak, že policista prostě zemřel na infarkt během souboje s mistrem bojového umění, doktor Ludsky začíná pomalu rozkrývat souvislosti, které říkají něco úplně jiného...

 

„Zranění nenaznačují přímý úmysl dotyčného usmrtit. Nemají žádný devastační charakter," píše se v lékařské zprávě. Neohrožený doktor prosazuje zcela jiný pohled na věc. Soudí, že policista zemřel po přímém a promyšleném zásahu do místa tzv. "smrtelného bodu!"

 

„Možná za to může právě mistr," myslí si Daniel Ludsky a dle svého mínění rázně postupuje tak, aby dokázal jeho vinu. To ale ještě neví, že vdova po zabitém policistovi po něm bude požadovat ihned po pohřbu sex! Vyhoví ji nezadaný donchuán Ludsky? Neodvede jej nakonec žádostivá vdovička od podstaty celé eskapády s děsivým následkem smrti?

 

Během vyšetřování unikají z minulosti bojového mistra další a další znepokojivé věci, které ukazují, že má možná na svědomí mnohem více takzvaných "neúmyslných zabití". Všechny mrtvé spojuje jedna věc, kterou se na "mistrovi" kdysi před lety provinili a způsobili mu tak těžké trauma. Má tedy nakonec Dr. Ludsky co dělat se sériovým vrahem? A nebude si na něm mistr bojového umění chtít také trochu "zchladit žáhu"?

 

Do toho všeho můžeme sledovat i doktorovo "soukromé drama". Musí totiž řešit upadající vztah s dospívající dcerou Simonou a její matkou, expartnerkou Karin. Oběma děvčatům se zaneprázděný lékař snaží ze všech sil dokázat, že mu na nich záleží, i když mu jeho sporadické návštěvy občas prostě nevyjdou. Díky vynahrazování svých prohřešků tak můžeme milého Dr. Ludského dokonce spatřit ve zcela netypické podobě - jako kajícného podpantofláka ověšeného nákupními taškami!

reklama