3. díl (4. 7.) - Bůh spánku

Dr. Ludsky, galerie, 2 Foto: Dr. Ludsky, galerie, 2Foto: Prima

Ostrý soudní lékař MUDr. Ludsky bude tentokrát zapleten do značně citlivého případu. Přímo před webkamerou počítače se v dětském pokoji zastřelí desetiletý hoch. Jeho čin vypadá naprosto promyšleně, ale nikdo, včetně jeho rodičů, vůbec netuší, proč to nešťastný mladík udělal!

Policie ovšem zjistí, že se kluk ve škole vyhýbal tělocviku a absolutně na něj odmítal chodit. K tomu všemu trávil veškerý svůj volný čas u počítače a žádný dospělý z jeho okolí vlastně pořádně nevěděl, co tam mladý sebevrah neustále dělá. Při prohlídce bytu těsně po chlapcově sebevraždě však Daniel Ludsky objeví malý deníček, který ho velmi zaujme. Co do něj desetiletý žák zaznamenal? Patřil vůbec jemu? Přinesou nakonec jeho stránky rozluštění celé tragédie?

 

MUDr. Ludsky si navzdory skupině vyšetřovatelů stojí za tím, že šlo o promyšlenou sebevraždu a při ohledání dokonce najde na těle desetiletého kluka nějaké staré modřiny a podlitiny. Kdo mu je způsobil? Byl to člověk, kvůli kterému se nakonec hoch rozhodl zabít? Nebo má rány na svědomí někdo úplně jiný?

 

Doktorova pubertální dcera Simona vnese nečekaně do celého případu trochu světla, protože se ukáže, že tajně navštěvuje internetové fórum, které má se smrtí dítěte hodně společného! Nechce snad náhodou spáchat sebevraždu i tato dospívající dívka? Nebo snad někdo bude mít zájem zabít přímo ji? Ludsky v jednu chvíli téměř propadne panice, protože svou dceru předhodil nebezpečnému maniakovi!

 

Rozhodne se tedy jako obvykle vyšetřit případ na vlastní pěst a dopustí se při tom několika faux pas, která vyvrcholí překvapením nahého podezřelého muže ve vaně. Ten sice výjimečně Ludskému za jeho přílišnou angažovanost nerozbije ústa, jak se stalo už několikrát v minulých případech, ale chce na něj nekompromisně podat žalobu za vloupání.

 

Možná i kvůli těmto náhlým starostem vyhledá Daniel čas od času relaxační zázemí u své kolegyně, psycholožky Lubici, a rozjedou spolu milostný poměr. Jak se tento vztah na pracovišti bude dále vyvíjet? Jedná se ze strany Ludského o pouhé vybití a úlet, nebo má v úmyslu vztah udržovat i přes nelibost své dcery a půvabné exmanželky, do které je evidentně stále ještě zamilovaný?

 

Třetí díl seriálu Dr. Ludsky s názvem Bůh spánku odvysílá Televize Prima v pondělí 4. července od 20.00.

reklama