O seriálu

Dr. Ludsky, galerie, 3 Foto: Dr. Ludsky, galerie, 3Foto: Prima

Původní desetidílný seriál slovenské televize JOJ přináší lékařské příběhy tak trochu jiným způsobem, než jsme zvyklí. Hlavním hrdinou je MUDr. Daniel Ludsky (Tomáš Maštalír), odborník na diagnostiku a zanedbání lékařské péče, který jako soudní znalec často spolupracuje s policií.

Ludsky není typický kladný hrdina. Je inteligentní, nekompromisní, arogantní a netrpělivý. Nesnáší lajdáctví a neschopnost, takže nemá mezi kolegy příliš přátel. Ale věří v pravdu a v právo pacienta na slušné zacházení. Ani v soukromí není dvakrát šťastný. Je rozvedený a po práci se snaží najít čas na dospívající dceru. Seriál přináší na naše obrazovky fiktivní příběhy o chybách a selháních lékařů, které jsou mnohdy inspirované skutečnými událostmi.

 

Hned v první epizodě je v paneláku nalezena kostra a doktor Ludsky se pustí do vyšetřování záhadného úmrtí, které možná souvisí s nebezpečnou sektou. Jindy prošetřuje smrt policisty, jenž zemřel po jediném úderu mistra bojových umění. Při nastražení pasti na internetového psychopata, který je možná zodpovědný za sebevraždu desetiletého chlapce, nechtě ohrozí i vlastní dceru. Podezřelý dárce ledviny vzbudí dohady, zda nejde o nelegální obchod s orgány. Mezitím řeší složité diagnostické problémy v nemocnici a proplouvá nelehkým osobním životem.

 

Seriál vyrobila pro televizi JOJ produkční společnost DNA, která má na kontě projekty Ako som prežil, Prvé oddelenie nebo Odsúdené. Autory námětu jsou Stano Dančiak ml. a Roman Olekšák. Režijní taktovku převzalo osvědčené duo Peter Bejbak a Robo Šveda. V hlavních rolích se představí Tomáš Maštalír, Vlado Kobielsky, Martin Mňahončák a Ondřej Daniš. V jednotlivých příbězích (každá epizoda má uzavřený děj) se objeví mnoho známých, ale i zatím neokoukaných slovenských herců. Například Jana Kolesárová, Vanesa Biermannová, Matej Landl, Ondřej Daniš, Szilvia Kiss, František Kovár, Kusenda, Eugen Libezňuk, Edita Borsová, Eva Rysová, Lenka Kronerová-Košická, Tibor Vokoun, Ťapák, Róbert Jakab, Marián Mitaš, Branislav Matuščin, Zuzana Dančiaková a další.

reklama