FAQ

Prima default image Foto: Prima default imageFoto: Prima

Q: Jak naladit Prima LOVE?

A: Podívejte se na aktuální odkaz pro nastavení vašeho Set-Top-Boxu i mapy pokrytí, které jsou neustále aktualizovány.

 

Q: Proč se vše na Prima a zejména na Prima COOL dabuje?

A: Výzkumy sledovanosti i preference diváků nám ukazují, že většina našich diváků je s dabováním zahraniční produkce spokojená. Snažíme se také, aby u filmů a sitkomů, kde se objevuje hodně narážek na situaci v zemi původu, nebo jde o velmi slangové výrazy, aby se překlad a dialogy blížily co nejvíce českému prostředí. I to je jeden z důvodů dabingu, který je občas kritizován u kultovních seriálů dávaných na Prima COOL. Chápeme, že pro některé skalní příznivce originálu, kteří už znají mnoho dílů seriálu dopředu, může být dabing nezvyklý, nebo se nemusí sžít s obsazením postav  jednotlivými hlasy. Trefit se do vkusu každého jednotlivého diváka je ale velmi těžké. Obecně klademe velký důraz na to, aby dabéři byli zvukově co nejblíže originálu. Zmíněné seriály a často i filmy jsou navíc pro mnoho našich současných i potenciálních budoucích diváků nové. Tito možní příznivci nových titulů však nemusí zvládat jazyk originálu na takové úrovni, aby postřehli všechny nuance dialogů a byli by tak ochuzeni o vyznění mnoha scén.


Q: Jak Vám mohu zaslat svůj dotaz?

A: Pro Vaše dotazy využijte e-mailovou adresu informace@iprima.cz, nebo využijte náš formulář pro Vaše dotazy, který naleznete v menu kontakty. 


Q: Je možné přijímat televizi Prima i prostřednictvím satelitu?

A: Prima TV vysílá v rámci balíku programů CS Link (www.cslink.cz) na družici Astra 3A na pozici 23,5 E, transpondér G2, polarizace V, kmitočet 12.525 GHz, Symbolová rychlost 27.5 MS/s, FEC 3/4.  Více naleznete zde. DOPLNIT LINK 


Q: Vysílá televize Prima signál VPS?

A: Ano, signál VPS je vysílán ze všech vysílačů, které televize Prima využívá. Signál VPS však nemusí být rekordéry rozeznán v některých kabelových sítích. V podobných případech se, prosím, obracejte na provozovatele kabelového rozvodu. 


Q: Je možné uložit video z TV archivu a sledovat je následně bez připojení k internetu?

A: Bohužel. Z důvodu autorsko-právních není možné na našich stránkách nabízet záznam našeho vysílání v souboru, který byste mohli stahovat do svých počítačů. Video je tedy pouze streamované a TV archiv můžete sledovat jen v době, kdy jste připojeni na internet. 


Q: Při návštěve stránek www.iprima.cz se mi zobrazují stále stejné informace. Aktualizujete stránky?

 

 

A: Samozřejmě, že ano. Je dost dobře možné, že se vám zobrazují staré informace díky nastavení vašeho prohlížeče. Máte-li pocit, že na stránkách nejsou aktuální údaje, stiskněte tlačítko F5 na své klávesnici nebo tlačítko "Aktualizovat" ve svém prohlížeči (zpravidla se skrývá pod ikonkou bílého obdélníku se šipkami). Tento postup aplikujte na každou podstránku samostatně. Také je vhodné upravit svůj prohlížeč tak, aby načítal nové informace při každé návštěvě stránek. (Případně požádejte o pomoc zdatnějšího uživatele). 


Q: Který program je možné použít k prohlížení www.iprima.cz?

A: Nové stránky jsou optimalozované pro všechny standartní prohlížeče tj. IE 6 a vyšší, Mozzila Firefox, Opera či Net Scape

reklama